Emeklilere bir müjde de bankalar ve SGK'dan geldi. Maaş aralığına göre ekstra ödenek verilecek.

Milyonlarca emekli, bankaların SGK ile yaptığı anlaşma doğrultusunda, maaşlarını anlaştıkları bankadan alma koşuluyla o bankalardan promosyon alabiliyorlar. Emekli maaşının yanında ek bir gelir olan promosyonlar, kamu bankalarının yanı sıra özel bankalardan da alınabiliyor. Emekliler promosyonlarını, Akbank, DenizBank, Fibabanka, Garanti BBVA, Halkbank, ING, İş Bankası, QNB Finansbank, Şekerbank, TEB, VakıfBank, Yapı Kredi, Ziraat Bankası gibi çeşitli bankalardan alabiliyorlar. Her bankanın verdiği promosyon tutarıyla birlikte promosyon verme koşulları da değişkenlik gösteriyor.

EMEKLİLERİN PROMOSYON ALABİLMESİ İÇİN HANGİ KOŞULLAR GEREKLİ?

Promosyon alabilmek için gereken koşullar bankaların politikasına göre değişse de, ortak olan tek koşul maaşınızı taşımanız. Hangi bankanın müşterisi olmak istiyorsanız, o bankaya emekli maaşınızı taşımalı ve ilgili bankayla promosyon sözleşmesi imzalamalısınız.

Maaşınızı taşımak için,

  • Bankaların mobil bankacılık sisteminden veya çağrı merkezlerinden maaş taşıma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Ayrıca nüfus cüzdanınız ile bankanın şubesine uğrayarak da maaşınızı taşıyabilirsiniz.
  • Bunların dışında e-Devlet üzerinden de dilediğiniz bankaya emekli maaşınızın geçişini sağlayabilirsiniz.

EMEKLİLERE YÜKSEK TUTARDA PROMOSYON VEREN BANKALAR HANGİLERİ?

Bazı bankaların, emeklilere verdiği promosyon tutarlarının ve koşullarının güncel hali şöyle:

AKBANK: SSK, Bağkur veya Emekli Sandığı emekli maaşınızı, 15 Kasım 2021 – 31 Aralık 2021 tarihleri arasında Akbank’a taşıyarak ve üç yıl boyunca maaşınızı Akbank'tan almayı taahhüt ederek 2.500 TL’ye varan promosyon fırsatından yararlanabilirsiniz. Gelecek senelerde bu durum değişiklik gösterebilir fakat şu anda en yüksek promosyon veren bankanın Akbank olduğu anlaşılıyor.

GARANTİ BBVA: Garanti BBVA, 1.500 TL'ye kadar emekli maaşı alanlara 1.300 TL, 1.500 - 2.500 TL arasında emekli maaşı alanlara 1.650 TL, 2.500 TL ve üstünde maaş alanlara ise 2.000 TL nakit promosyon ödemesi yapıyor. Eğer bu bankanın müşterisiyseniz ve emekli maaşınızı farklı bir bankadan yada PTT aracılığı ile alıyorsanız maaşınızda hiçbir bloke bulunmaması koşuluyla emekli maaşınızı Garanti BBVA'ya aktarıp promosyon talep edebilirsiniz. Başka bankada hesabınız bulunuyorsa Garanti BBVA şubesine yalnızca nüfus cüzdanıyla giderek kolayca banka değişikliği yapabilirsiniz. Ayrıca bu banka, emekli yakınlarını davet eden tüm müşterilerine, her bir arkadaşı için 250 TL nakit ödül veriyor.

O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli

YAPI KREDİ: Yapı Kredi bankası 1– 30 Kasım 2021 tarihleri arasında, emekli maaşını üç yıl boyunca Yapı Kredi’den alma taahhüdü veren müşterilerine, 2.000 TL'ye varan nakit promosyon fırsatı sunuyor. Promosyon taahhütnamesinin imzalanması sonrasında ek bir koşul sunmayan bu banka; emeklinin bir aylık net geliri 1.500 TL'ye kadarsa 1.300 TL; 1.500 TL-2.500 TL arasındaysa 1.650 TL; 2.500 TL'nin üzerindeyse 2.000 TL nakit promosyon ödüyor.