Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Kütüphanesiz Okul Kalmayacak projesi kapsamında eğitime dair önemli açıklamalarda bulundu.

Çocuk Okutan Aileleri İlgilendiriyor! Ziraat, Çocuklarınızın Tüm Eğitim Masrafları İçin 45.000 TL Ödeme Veriyor Çocuk Okutan Aileleri İlgilendiriyor! Ziraat, Çocuklarınızın Tüm Eğitim Masrafları İçin 45.000 TL Ödeme Veriyor

Emine Erdoğan Kütüphanesiz Okul Kalmayacak  Projesi Kapsamında tüm okullarda kes için güzel bir müjde olacağını bildirdi. Emine Erdoğan bu kapsamda Şehit Öğretmen Mehmet Ali Durak Ortaokulu'nda düzenlenen tanıtım toplantısına katıldı.

Herkes İçin Güzel Bir Müjde

   emine erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesi kapsamındaki konuşmalarına ‘herkes için güzel bir müjde’ ifadeleriyle başlayarak bu projeyi hayata geçiren Milli Eğitim Bakanlığına, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ve emeği geçenlere teşekkür ederek başladı.

Öncelikle şehit öğretmen Mehmet Ali Durak'a ve tüm şehit öğretmenlere Allah'tan rahmet, ailelerine ve sevenlerine sabır dileyen Emine Erdoğan, Afrika'da Malavi Cumhuriyeti'nde 2001'de yaşanan büyük kıtlıkta ortaokul öğrencisi William'ın gerçek hikayesinden örnek verdi. Yoksulluk nedeniyle çok sevdiği okulundan ayrılmak zorunda kalan William'ın kütüphaneye gitmeye devam ederek okuduğu kitapların rehberliğinde, elektrik üreten ve su pompalayan rüzgar türbinleri yapmak suretiyle tüm dünyaya ilham olduğunu anlattı.

7' den 70'e Kütüphane

EMİNE ERDOĞAN 2       

Kütüphanelerin 7'den 70'e herkes için temel bir ihtiyaç olduğunu söyleyen Emine Erdoğan, dünya ne kadar değişirse değişsin, kütüphanelerin hayatımızdaki önemine değindi. Kütüphanelerin geçmişinin çok eskilere dayandığını anlatan Emine Erdoğan, "Dijital dönüşümün yaşandığı çağımızda, internetin her şeyi bildiği yanılgısı kütüphaneleri bir süre yalnızlığa mahkum etti. Oysa dünya ne kadar değişirse değişsin, kütüphanelerin hayatımızdaki yeri vazgeçilmezdir. Bugün, tüm dünyada kütüphanelerin geçirdiği dönüşüm son derece sevindiricidir. Kütüphaneler artık tozlu rafları olan kitap müzeleri değil, birer yaşam alanı olarak karşımıza çıkıyor. Dijital koleksiyonlarla, her yaşa ve gruba hitap eden etkinliklerle birer cazibe merkezi haline geliyorlar. Ayrıca kütüphaneler, eğitimin ve okulların kalbidir. Projemizin, tüm okullarımızda, bu kalbin güçlü bir şekilde atmasına vesile olacağına inanıyorum. 81 ilimizde, hem kütüphanesi olmayan okullara kütüphane kazandırılacak hem de halihazırdaki kütüphane içerikleri zenginleştirilecek." Dedi.