Yaşamın her alanında bitmek bilmeyen ihtiyaçlar ve beklenmeyen masraflar nakit ihtiyacını daha da arttırıyor. Mevcut ekonomideki dalgalanmalar birikim yapmayı zorlaştırdığından, vatandaşlar bankalara kredi başvurusu yapıyor. Son dönemde vatandaşın kredi kullanımını kolaylaştırmak için bazı bankalar ipotekli kredi vermeye başladı. İpotekli kredi veren bankalar sayesinde vatandaş kredi sicili kötü olsa dahi ihtiyaçları için kredi kullanabiliyor. Peki ipotekli kredi veren bankalar hangileri? İpotekli kredi nasıl kullanılır?

Vakıfbank’tan İpotekli İhtiyaç Kredisi

Türkiye’nin kamu bankası Vakıfbank, 2022 yılında kredi sicili bozuk olanların, rahatlıkla kredi çekebilmesi için ipotekli kredi veriyor. Vakıfbank’ın ipotekli ihtiyaç kredisi sayesinde kredi sicili bozuk olan ve kredi notu düşük olanlar veya gelirini belgelendiremeyenlerde hemen ihtiyaç kredisi kullanabiliyor. Vakıfbank’ın ipotekli ihtiyaç kredisi sayesinde artık herkes, nakit ihtiyaçları için kolaylıkla kredi kullanabiliyor.

Vakıfbank ipotekli ihtiyaç kredisinde tam 36 aya varan vade imkanından yararlanılabiliyor. Ayrıca 3 aylık dönem ve değişken taksit ödemesi gibi farklı ödeme planı seçeneklerinden de yararlanılabiliyor. Böylelikle ekonomik durumuna göre en uygun olan kredi ödeme planından yararlanabiliyor. Vakıfbank ipotekli ihtiyaç kredisinde teminat gösterilecek gayrimenkulün kat mülkiyeti veya kat irtifakı tapusunun başvuru sahibinin üzerine olması gerekmektedir.

Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı! Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı!

Akbank’tan İpotekle İhtiyaç Kredisi

2022 yılında Akbank, hem kredi sicili bozuk olanlara hem de yüksek tutarlı nakde ihtiyacı olanlara büyük kolaylık sağlıyor. Akbank ipotekli ihtiyaç kredisi kampanyası ile herkesin tüm ihtiyaçları için rahatlıkla ihtiyaç kredisi kullanabilmesi sağlanıyor. Konut veya işyeri ipoteği teminat olarak alınıyor. Başvuru sahibi üzerine kayıtlı gayrimenkul tapusu ile başvuru yapılabiliyor. Kampanya kapsamında kredi taksit tutarları hane halkı aylık ortalama gelirinin %50’sinden fazla olamaz. Akbank ipotekli ihtiyaç kredisinde %1.94’ten başlayan 36 aya kadar vadeli kredi kullanımı gerçekleştirilebiliyor.

Ziraat Bankası İpotekli Bireysel Finansman

Ziraat Bankası tarafından ipotekli ihtiyaç kredisi sunuluyor. Ziraat Bankası’nda ipotekli ihtiyaç kredisi kullanımlarında teminat gösterilen konutlara ekspertiz değerinin %80’i, işyeri ekspertiz değerinin %75’i ve arsa ekspertiz değerinin %50’si kadar kredi limiti tanımlanmaktadır. 50.000 TL’ye kadar 36 ay vade, 50.001 TL ile 10.000 TL arasına 24 ay vade, 100.001 TL ve üzeri için ise 12 ay vade seçilebiliyor. Tüm Ziraat Bankası şubeleri üzerinden ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu kolayca yapılabiliyor.