Ziraat Bankası, emeklilerin ihtiyaçları için destek olmaya devam ediyor. Pandemi döneminde asgari ücretlilere, memurlara ve yanı sıra emeklilere avantajlı koşullarda ihtiyaç kredileri sunan Ziraat Bankası, 2022 Eylül ayı itibariyle emeklilere özel kredi sunuyor. Ziraat Bankası’nın “Emeklinin Artısı Kredi Paketi” adıyla açıkladığı yeni emekli kredisinin detayları da belli oldu. İşte Ziraat Bankası’nın emeklilere özel ihtiyaç kredisinin tüm detayları!

Ziraat Bankası’ndan Emekliler İçin Özel İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası, 2022 yılında yüksek enflasyona bağlı hayat pahalılığıyla mücadele eden emeklilere destek oluyor. Emekli maaşıyla geçinmeye çalışan tüm emekliler için düşük faizli ihtiyaç kredisi sunuluyor. Ziraat Bankası tarafından “Emeklinin Artısı Kredi Paketi” adıyla duyurulan bu ihtiyaç kredisinden sadece emekliler yararlanabiliyor. Emeklilere özel olan ihtiyaç kredisi sayesinde emekliler, tüm acil nakit ihtiyaçları için kredi kullanabiliyor.

Üstelik Ziraat Bankası emeklilere özel ihtiyaç kredisinde hem uzun vade imkanı hem de düşük kredi faizleri bulunuyor. Böylelikle sadece emekli maaşıyla geçimini sağlayan tüm emekliler, uygun geri ödeme koşullarından yararlanabiliyor. Dolayısıyla emekliler acil masrafları için kullanacağı ihtiyaç kredisi nedeniyle ciddi bir faiz yüküyle de uğraşmak zorunda kalmıyor.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi Koşulları

Ziraat Bankası’nın emeklilere özel olan ihtiyaç kredisinden sadece emekli maaşını Ziraat’ten alanlar yararlanabiliyor. Emekli maaşını Ziraat Bankası’ndan alan veya kredi kampanyası döneminde taşıyan ve 3 yıl boyunca farklı bir yere taşımayacağını taahhüt eden kişiler yararlanabiliyor. Ziraat Bankası dijital kredi ürünü sayesinde emekliler, ihtiyaç kredisi başvurusu için şubeye gitmek zorunda da kalmıyor.

Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı! Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı!

Ziraat emekli kredisi ile emekliler, tüm ihtiyaçları için 36 aya varan vadeli ve %1.55’ten başlayan faiz oranlarından yararlanabiliyor. Emeklilere özel ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında;

  • 25.000 TL’ye kadar %1.55 faiz ve 36 ay vade
  • 25.001 TL ile 50.000 TL arasında %1.69 faiz ve 36 ay vade
  • 50.001 TL ile 100.000 TL arasında %1.69 faiz ve 24 ay vade
  • 100.001 TL ve üzerindeyse %1.99 faiz ve 12 ay vade

İmkanından yararlanılabiliyor.

Ziraat Bankası emekli kredisi başvuru işlemleri Ziraat Mobil, Ziraat İnternet Şubesi ve Ziraat ATM’leri üzerinden gerçekleştirilebiliyor.