Milyonlarca emekliyi sevindiren haber Halkbank’tan geldi. Halkbank, yüksek enflasyonun getirdiği hayat pahalılığıyla mücadele edilen bu dönemde emeklilere önemli bir destek sunuyor. Halkbank’ın açıklamasına göre milyonlarca emekli, tüm acil nakit ihtiyaçları için avantajlı faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisi kullanabilecek. Sadece emeklilere özel olan Halkbank’ın “Mutlu Emekli” ihtiyaç kredisi kampanyasının detayları da belli oldu. İşte Halkbank’ın emeklilere özel ihtiyaç kredisinin şartları ve başvuru yolları!

Halkbank’tan Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi

Halkbank, Eylül ayının gelmesiyle birlikte masrafları artan emeklileri unutmadı. 2022 yılında yükselmeye devam eden enflasyonun getirdiği hayat pahalılığıyla mücadele eden emekliler için en büyük destek Halkbank’tan geldi. Halkbank, emekli maaşıyla geçimini sağlamaya çalışan emeklilerin karşılaştıkları acil masraflar için ihtiyaç duyduğu nakdi, çok düşük faiz oranlarıyla sunuyor.

Halkbank’ın “Mutlu Emekli” olarak isimlendirilen ihtiyaç kredisi kampanyasıyla, %1.55’ten başlayan faiz oranlarından yararlanılabiliyor. Halkbank’ın emekli maaşı müşterilerine özel olan yeni ihtiyaç kredisi kampanyasında 25.000 TL’ye kadar olan kredi limitlerinde %1.55’ten başlayan faiz oranları sunuluyor.

PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek! PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek!

Ayrıca emeklilerin yapacakları Mutlu Emekli ihtiyaç kredisi kullanımlarında kredi limiti 25.001 TL ve üzeri olduğunda ise %1.69’dan başlayan faiz oranlarından yararlanılabiliyor. Halkbank’ın emeklilere özel ihtiyaç kredisinde düşük faiz oranlarının yanı sıra oldukça uygun geri ödeme planı alternatifleri de sunuluyor.

Emekliler Halkbank’ın emeklilere özel ihtiyaç kredisinde gelir durumuna göre düzenleyebileceği ödeme seçeneklerinden yararlanabiliyor. Buna göre emekliler ihtiyaç kredisi taksitlerini aylık eşit taksit, artan taksit, azalan taksit, 3 aylık eşit taksit veya serbest ödemeli şeklindeki ödeme planlarından birisi olarak seçebiliyor. Böylelikle emekliler çok daha uygun koşullarda kullanacağı ihtiyaç kredisinin ödemelerini yapabiliyor.

Halkbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi Şartları

Halkbank’ın duyurduğu emeklilere özel “Mutlu Emekli” ihtiyaç kredisi sadece emekli maaşı müşterilerine özeldir. Bu kapsamda emekli maaşını hali hazırda Halkbank’tan alan emekliler avantajlı ihtiyaç kredisi kullanabiliyor. Kampanya döneminde farklı bankadan aldığı emekli maaşını Halkbank’a taşıyanlarda özel ihtiyaç kredisi kampanyasından yararlanabiliyor. Üstelik emekli maaşını yeni Halkbank’a taşıyanlar SGK emekli maaşı promosyonu kampanyasından da yararlanabiliyor.