Milyonlarca emekliyi yakından ilgilendiren kampanya PTT’den geldi. PTT ile Aktif Bank işbirliğinde sunulan yeni emekli kredisi kampanyasıyla, milyonlarca emekli acil nakit ihtiyaçları için uygun koşullarda kredi kullanabiliyor. PTT emekli kredi kampanyası sayesinde 80.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi kullanımları sadece %2.49’dan başlayan faiz oranlarıyla sunuluyor. İşte PTT emekli kredisi kampanyasının tüm detayları!

Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!

PTT’den Emeklilere 80.000 TL İhtiyaç Kredisi

PTT, acil nakit ihtiyacı olan tüm emeklilere avantajlı ihtiyaç kredisi sunuyor. PTT ile Aktif Bank işbirliğinde sunulan ihtiyaç kredisinden sadece emekli maaşını PTT’den alan emekliler faydalanabiliyor. Emekli maaşını şimdi PTT’ye taşıyan emeklilerde, avantajlı ihtiyaç kredisi kampanyasından yararlanabiliyor.

PTT’nin emeklilere özel ihtiyaç kredisinde kefil ve şart bulunmuyor. Çok uygun ödeme koşullarının da sağlandığı emeklilere özel ihtiyaç kredisiyle emekliler 80.000 TL’ye kadar olan acil nakit ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. PTT’nin 80.000 TL limitli ihtiyaç kredisinde tam 36 aya varan vade imkanı da sunuluyor. Ancak bankacılık mevzuatı gereğince 36 aya kadar vade seçimleri en fazla 50.000 TL’ye kadar olan kredi kullanımlarında gerçekleştirilebiliyor. 50.001 TL ile 80.000 TL arasındaki kredi kullanımları için en fazla 24 ay vade seçimi yapılabiliyor.

PTT emeklilere öze ihtiyaç kredisinde 80.000 TL limitli ihtiyaç kredisinde 36 ay vadeye kadar ayda sadece %2.49 faiz oranından yararlanılabiliyor. Buna göre 2022 yaz dönemine özel PTT emekli kredisinden 50.000 TL limitli ihtiyaç kredisi kullanan emekliler 36 ay vade seçimlerinde %2.49 faiz oranı üzerinden ayda sadece 2.286.09 TL taksit ödemesi gerçekleştiriyor. 10.000 TL limitli ihtiyaç kredisi kullanımlarında ise yine 36 ay vade için %2.49 faiz oranı üzerinden ayda sadece 456.76 TL taksit ödemesi gerçekleştiriyor.

PTT Emekli Kredi Başvurusu

PTT’nin emeklilere özel ihtiyaç kredisi kampanyasına başvuru işlemleri PTT şubelerine gidilmeden SMS ile de gerçekleştirilebiliyor. Emekli maaşını PTT’den alan tüm emekliler 7 gün 24 saat cep telefonunun kısa mesaj servisinde “PTT”, “T.C. Kimlik Numarası” bilgisini aralarında bir boşluk olacak şekilde yazıp, “3050” numarasına SMS gönderebiliyor. Böylelikle emeklinin mevcut kredibilite durumuna göre yapılacak değerlendirmenin ardından dakikalar içerisinde kredi limiti tanımlanmaktadır.