Günümüzde kredi çekmek için bankalar tarafından ağır koşullar talep ediliyor. Özellikle birikim yapmanın zorlaştığı, ihtiyaçların arttığı bu dönemde kredi kullanmak durumunda olan vatandaşlar sıkıntı yaşayabiliyor. Türkiye’nin en büyük kamu bankası Ziraat Bankası tarafından vatandaşlara yüksek tutarlı kredi desteği sunuluyor. Yüksek tutardaki ihtiyaçlarınız için mevcut olana acil nakit ihtiyaçlarınızı Ziraat Bankası’ndan karşılayabilirsiniz. Üstelik kefile ihtiyaç duymadan ve sadece ipotekle ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz.

Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!

Ziraat İpotekli İhtiyaç Kredisi Avantajları

Ziraat Bankası tarafından sunulan ipotekli ihtiyaç kredisi ile birlikte artık kredi çekebilmek herkes için çok kolay hale geliyor. Günümüzde acil nakit ihtiyacı çerçevesinde gerekli olan miktarın fazla olması durumunda bankalardan kredi kullanabilmek mümkün olmayabiliyor. Çoğu banka tarafından ihtiyaç kredilerinde belirli limitler tanımlanıyor. Bu durumda vatandaşın nakit ihtiyaçlarını karşılamayabiliyor. İşte bu tip durumlarda olanlar için Ziraat ipotekli ihtiyaç kredisi ürünü bulunuyor. Gayrimenkul ipoteğiyle çok yüksek tutarlı nakit ihtiyaçlarınız için bile ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz.
Ziraat Bankası’nın ipotekli ihtiyaç kredisi, kredi sicili olumsuz durumda olanlarda kredi kullanabilme şansına sahip olabiliyor. Düşük kredi notu olan kişilerde Ziraat Bankası’ndan gayrimenkul ipoteği göstererek, yüksek tutarlı ihtiyaç kredisi kullanabiliyor.

Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi Ne Kadar?

Yüksek tutarlı nakit ihtiyaçlarınızda kredi notunuz düşük olsa bile ipotekli ihtiyaç kredisiyle bankadan kredi çekebilirsiniz. Ziraat Bankası tarafından sunulan ipotekli ihtiyaç kredisi ürününü kullanabilmek için tek yapmanız gereken size ait olan bir gayrimenkulü ipotek etmek olacaktır.
İpotekli ihtiyaç kredisinde 50.000 TL’ye kadar olan kredi kullanımlarınıza 36 ay vade seçeneğinden faydalanabilirsiniz. 50.0001 TL ve üzeri limitlerde ise en fazla 24 ay vade imkanından faydalanabilirsiniz. Ziraat ipotekli ihtiyaç kredisi ürününde kullanabileceğiniz kredi limiti ise ipotek ettiğiniz gayrimenkul ekspertiz değeri üzerinden belirlenmektedir. Buna göre ipotekli ihtiyaç kredisinde;

  • Konut ipoteğinde ekspertiz değerinin %80’lik kısmı kadar,
  • İşyeri ipoteğinde ekspertiz değerinin %75’lik kısmı kadar,
  • Arsa ipoteğinde ekspertiz değerinin %50’lik kısmı kadar,

Olacak şekilde kredi limiti tanımlanmaktadır. İpotekli ihtiyaç kredisi kullanmak için Ziraat Bankası şubelerine şahsen başvuruda bulunmanız gerekmektedir.