Sadece 2 Yufka Kullanarak 32 Tane Börek Yapıyoruz, Az Malzemeyle Bir Tepsi Börek Çıkıyor! Sadece 2 Yufka Kullanarak 32 Tane Börek Yapıyoruz, Az Malzemeyle Bir Tepsi Börek Çıkıyor!

Amerika Birleşik Devletleri merkezli dijital veri alanizi şirketi App Annie, geçtiğimiz yılın en çok kullanılan sosyal medya uygulamasını açıkladı. 2020 yılının galibi Facebook uygulamalarını sollamayı başaran TikTok oldu.

Sadece O Var

TikTok-1

TikTok'un birinciliği, listenin ilk beş sırasında Facebook'a ait olmayan tek uygulama olması açısından da anlamlı. En çok kullanılan uygulamalar listesinde TikTok'u takip eden WhatsApp, Instagram, Facebook Messenger ve Facebook listenin tepesindeki diğer uygulamalar. WhatsApp ve Instagram'ı da bünyeye kattığı için Facebook 2018 yılından beri en çok indirilen uygulamalar listesini tek başına domine etmeye başladı. Bu döngüyü ilk kıran uygulama ise zirveye de yerleşmeyi başaran TikTok oldu.

Yasaklanması Gündemdeydi

Donald Trump

Çin'de bulunan ByteDance şirketinin uygulaması olan TikTok, bir dönem ABD ve Çin arasındaki savaşın da odağı oldu. Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın hedefi haline gelen TikTok, bu açıklamalardan sonra dünya çapında daha da popüler hale geldi. Art arda haberler yapılarak güvenlik açıkları ortaya serilen TikTok, Trump tarafından "ulusal güvenliğe yönelik bir tehdit" olarak hedef gösterildi. Bunun üzerine, TikTok'un sahibi ByteDance de dünyanın en büyük ikinci yazılım şirketi Oracle ve perakende devi Walmart ile anlaştı. Anlaşmaya göre Walmart ve Oracle, ByteDance'in yüzde 20'lik hissesini satın alarak TikTok uygulamasının ABD'de yasaklanmasının önüne geçebilecekti. Böylece, TikTok'un Amerikan operasyonu da sorunsuzca yürüyecekti. Ama son seçimlerde eski başkan Donald Trump'ın rakibi Joe Biden seçimi kazanınca TikTok'un yasaklanması ihtimali de kalmadı. Bu yüzden, Walmart ve Oracle'la yapılan anlaşma da rafa kalktı. 

Yeni Özellikler Geliyor

TikTok

Kendini sürekli yenileyen TikTok, geçen hafta diğer uygulamaların en sevilen özelliklerinden biri olan hikayeyi de uygulamaya dahil edeceğini açıkladı. 24 saat içinde silinen hikayeleri barındıran diğer uygulamalar ise SnapChat, Facebook, Instagram ve WhatsApp.