Makyaj trendleri ve moda her yıl değişen ve sürekli takip edilmesi gereken aktüel konuların başında geliyor. Üstelik de aynı yıl içerisinde mevsim mevsim dahi bu trendlerin değiştiğine şahitlik ediyoruz. Bu nedenle sizler için bu yazımızda 2022'nin yaz aylarına ait makyaj trendlerini sunacağız. İşte 2022 yazı ve makyaj modası!

Işıltılı Ama Doğal Bir Ten

2022 yılının yaz aylarının en önemli makyaj tarzlarının başında doğal, ışıltılı ve sağlıklı bir ten görünümü geliyor. Bu nedenle bu dönemde asla yoğun kapatıcı ürünler kullanmayı tercih etmemelisiniz. bunun yerine daha ince formlu ürünler tercih edebilir ve cilt renk tonunuzu eşitleyecek ürünlere ağırlık verebilirsiniz.

Nusret, Maçka'daki Park Hyatt Oteli İçin Tanıtım Videosu Yayınladı, Gözlükle Duşa Girdi! Nusret, Maçka'daki Park Hyatt Oteli İçin Tanıtım Videosu Yayınladı, Gözlükle Duşa Girdi!

Aynı zamanda sağlıklı bronz bir görünüm de oldukça önemli. Bunun içinse yine ağırlık yapmayan, mat bitişiyle doğal bir görünüm sağlayan bronzlaştırıcı pudralara odaklanabilirsiniz. Böylelikle istenilen yoğunlukta doğal ve sağlıklı bronzluk kazanabilirsiniz.

Renkli Gözler

Bu yaz gözlerinizde klasik göz kalemi uygulamalarının dışına çıkarak cesur denemeler yapmaya hazır olun. Çünkü bu yaz göz makyajı trendi olarak bizleri renkli, grafik ve ışıltılı göz makyajları bekliyor. Ayrıca Euphoria dizisinden ilham alınarak ortaya çıkan akım ile göz makyajlarında artık neon göz kalemleri, simli farlar ve geometrik çizgiler ön planda olacak diyebiliriz.

Hacimli Ama Doğal Kirpikler

Yine bu yazın makyaj trendlerinin arasında hacimli ama abartılı olmayan doğal kirpikler yer alıyor. Bunun için kirpiklere tam temas eden ve hacim sağlayan kirpik ürünleri kullanabilirsiniz.

Dudaklarda da Renkler Hakim

2022 yılının yaz ayları makyaj trendinden dudaklardan da bahsetmeden geçemeyiz. Bu aylarda daha çok sağlıkla parlayan ve ışıltılı dudaklar ön planda olacak. Bunun için kullanacağınız ürünlerden beklentileriniz ise pürüzsüz ve parlak görünüm sağlayan ürünler olmalı.

Stick Ürünler Ön Planda

Yine makyaj uzmanlarının yorumlarına baktığımızda, bu yaz tercih edilen makyaj ürünleri incelendiğinde daha çok stick formdaki ürünlerin ön planda tutulduğunu görüyoruz. Özellikle yaz aylarında tercih edilen bu ürünler hem kolay taşınabilen ürünler olup hem de pratik bir uygulama şekline sahipler. Bu nedenle de allıklar, highlighter’lar, fondötenler ve güneş kremleri için artık genel talep daha çok stick formdaki ürünlere yönelmiş durumda.