Merve Dizdar, tek hayali olan oyunculuğun hakkını vermek için sektörün kalbi İstanbul'a geldiğinde hiçbir şeyi yoktu. Yıllarca geçim sıkıntısı çeken ve ek işler yapan Merve Dizdar, yıldızı tiyatro sayesinde parlayan ender oyunculardan biri oldu. İstanbul'un meşhur tiyatro topluluğu DOT'ta oynadığı "Yutmak" oyunu ona en prestijli ödülleri getirdi. Ardından televizyonda ve sinemada da önü açılmaya başladı. Son yılların en çok izlenen dizisi "Mucize Doktor" ve 3 milyon izleyiciye ulaşan "Eltilerin Savaşı" filmi sayesinde herkes onu tanımaya başladı. Ama asıl patlaması geçtiğimiz sezonun flaş dizilerinden "Masumlar Apartmanı" sayesinde oldu.

Gülben Olay Yarattı

Merve Dizdar-3

"Masumlar Apartmanı", her biri ayrı psikolojik hastalıklarla ve travmalarla boğuşan kardeşlerin öyküsünü anlatıyordu. Gülben'i oynayan Merve Dizdar ise öyle bir performans sergiledi ki, dizinin baş karakteri Safiye'yi oynayan Ezgi Mola'yı da, esas çifti de solladı! Giderek rolü büyüyen Merve Dizdar hem seyircilerin hem de sektörün duayenlerinin övgülerini topladı. Üstelik "Masumlar Apartmanı" onun kariyerinin zirvesi değil, hemen arkasından çok daha büyük adımlar atmayı başardı!

Ne Yapsa Yaranamıyor! Eleştirilerden Kurtulamıyor: Netflix'le Dönmeye Hazırlanan Hazal Kaya Bu Kez Kimden Azar Yedi? Ne Yapsa Yaranamıyor! Eleştirilerden Kurtulamıyor: Netflix'le Dönmeye Hazırlanan Hazal Kaya Bu Kez Kimden Azar Yedi?

Sırada Yurt Dışı Var

Erşan Kuneri Merve Dizdar

Usta komedyen Cem Yılmaz'ın yıllardır beklenen "Erşan Kuneri" dizisiyle anlaşan Merve Dizdar, bu dizide tıpkı rol arkadaşları gibi pek çok farklı karakteri oynayarak yeteneklerini sergileyecek. Dizi Netflix'te yayınlanacağı için de dünya çapında büyük bir izleyici kitlesine ulaşmış olacak!

Öte yandan, dünya çapındaki yönetmenimiz Nuri Bilge Ceylan'ın yeni filminde de başrol oynadı Böylece, prestijli film festivallerine katılma ve belki de ödüller alarak sinema tarihine geçecek bir filmde oynama şansı bulmuş oldu.

"Seni Mahvederim"

Merve Dizdar-2

Ne var ki, işindeki tüm başarısına rağmen özel hayatında işler yolunda gitmedi. Büyük aşk yaşayarak evlendiği ve çok yakıştırıldığı meslektaşı Gürhan Altundaşar'la bu yazın başında boşandı. Sonrasında da kendisini bir yandan tatile bir yandan işe vererek toparlanmaya çalıştı. Çekimleri uzun süredir devam eden "Erşan Kuneri" setindekiler de bu iyileşme çabasından nasibini aldı!

Merve Dizdar Nilperi Şahinkaya story

Sürekli yeni kararlar alan ve son olarak sanatsal fotoğraf çekme sevdasına düşen Merve Dizdar, sette dalga konusu yapılınca olanlar oldu. Nilperi Şahinkaya'nın "diss"ine karşılık şakayla karışık "Seni mahvederim" diyen Merve Dizdar herkesi çok güldürdü.