Ankara’da 80 yaşındaki eşini bıçaklayarak öldüren 76 yaşındaki Mevlüde Akgün’ün tutuklu yargılanmasına başlarken kızından oldukça önemli açıklamalar geldi.

Geçtiğimiz Ocak ayında Ankara’da eşi Ahmet Akgün’ü tam 38 yerinden bıçaklayarak öldüren Mevlüde Akgün’ün tutuklu yargılanmasına başlandı. Sanık Akgün, sağlık sorunları nedeniyle savunma yapmazken, kızı Şengül Yılmaz babasının annesine yıllardır şiddet uyguladığını açıkladı.

Sağlık sorunları Nedeniyle Konuşamadı

mevlüde

Geçtiğimiz Ocak ayında Ankara’nın Mamak ilçesinde çıkan bir tartışmada Mevlüde Akgün 60 yıldır evli olduğu eşini 38 yerinden bıçaklayarak öldürdü.   Olayın ardından kızını telefonla arayarak eşini öldürdüğünü söyleyen Akgün, polis tarafından gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından da sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Akgün’ün Ankara 33’ncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde yürütülecek olan 'eşe karşı kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanmasına bugün başlandı. Sanık Akgün, sağlık sorunları nedeniyle savunma yapamadı ve mahkeme başkanının hiçbir sorusuna yanıt veremedi.

Dünyanın En Ölümcül Doktoruyla Tanışın! Aynı Ameliyatta 3 Kişiyi Birden Öldürerek Tarihe Geçen En Tehlikeli Doktor Dünyanın En Ölümcül Doktoruyla Tanışın! Aynı Ameliyatta 3 Kişiyi Birden Öldürerek Tarihe Geçen En Tehlikeli Doktor

Babam Şiddet Uyguluyordu

Sanık Mevlüde Akgün’ün çocukları olan Abdulkadir Akgün, Mahmut Akgün ile Şengül Yılmaz, annelerinden şikayetçi olmadıklarını söylediler. Annesinin yıllarca şiddete maruz kaldığını açıklayan Şengül Yılmaz ayrıca “Babam Ahmet Akgün sürekli anneme psikolojik ve fiziksel şiddet uyguluyordu. Biz eve gittiğimizde ise Nurgül bizi eve kabul etmiyordu. Nurgül babamın da eve gelmesini istemiyordu. Olay günü annemi aradığımda annem ‘Cinayet’ oldu, babanı öldürdüm, gel' dedi. Ağabeyim Abdulkadir'le eve gittik. Annem kapıyı açtı; 'biz bittik, ocağımı batırdın' diye dövünmeye başladı. Nurgül ise salonda bağırıyordu. 'Öldürdük' diye bir şeyler dedi; ama tam anlayamadım" dedi. Duruşmada, sanığın tutukluluğunun devamına karar verilirken, sanığın zihinsel engelli kızı Nurgül Akgün’ün ifadesinin psikolog eşliğinde alınmasına karar verildi.