Eski milli futbolcular Ümit Özat ile Emre Belözoğlu arasındaki sula durulmuyor. Eski milli futbolcu Ümit Özat ve Başakşehir Teknik Direktörü Emre Belözoğlu arasında uzun süredir devam eden tartışma mahkemeye taşındı. Ümit Özat, Emre Belözoğlu ile yaşadığı tartışmalara istinaden Belözoğlu tarafından şikayet edilmişti. Bu olay üzerine Ümit Özat’ın ifadesi alındı. İfade veren Ümit Özat’tan yine zehir zemberek açıklamalar geldi.

Emre Belözoğlu Şikayetçi Olmuştu

Fenerbahçe’nin efsanevi futbolcusu ve eski milli takım oyuncusu Ümit Özat, FETÖ’nün spor yapılanmasına ilişkin son dönemde çarpıcı açıklamalarda bulunuyordu. Ümit Özat kendi sosyal medya hesaplarından yayınladığı videolarda spordaki FETÖ yapılanmasına ilişkine başta Arif Erdem ve Emre Belözoğlu olmak üzere çok sayıdaki isme ciddi ithamlarda bulunmuştu.
Şu an Başakşehir takımının teknik direktörlük görevini yürüten Emre Belözoğlu, Ümit Özat tarafından yapılan FETÖ iddialarına sert yanıt vermişti. Daha sonra Ümit Özat ise iddialarının dozunu biraz daha arttırmış ve oldukça sert ifadelerde bulunmuştu. Bunun üzerinde eski milli futbolcu ve teknik direktör Emre Belözoğlu, Ümit Özat’ın iddialarına ilişkin adli makamlara gerekli şikayetlerini yaptığını açıklamıştı.

Ümit Özat İfade Verdi

Başakşehir teknik direktörü Belözoğlu’nun yaptığı şikayet kapsamında, Beykoz Adliyesi’nde Ümit Özat’ın ifadesine başvuruldu. Ümit Özat, Beykoz Adliye’sine giderek, söz konusu iddiaları ve yaşanan sözlü tartışmalara ilişkin olarak ifadesini verdi.

Beykoz Adliyesi’ne giderek ifadesini veren Ümit Özat, ifade sonrasında yine sosyal medya hesabından konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Özat, sosyal medya hesabında paylaştığı videoda Türkiye’de FETÖ soruşturması geçirmesi gerekli olan Emre Belözoğlu ve peşine takılan avenelerinin ellerini kollarını sallayarak, dışarıda gezdiğini belirtti. Özat, açıklamasının devamında kendisinin ve kendisi gibi FETÖ’nün spordaki yapılanmasından çekinmeyip, gerçekleri dile getirenlerin ise adliye koridorlarında ifade vermek durumunda kaldığını belirtti.

Ümit Özat, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda yaşanan söz konusu olaylara ilişkin olarak “Yorumsuz” notunu düştü. Ayrıca Özat yaptığı paylaşımında “elbet bir gün düzelecek umuduyla…” notunu da düştü. Kendisinin adli mercilerin görevini yerine getireceği ve hak edenlerin hak ettikleri cezaları alacağına inancının olduğunu da belirtti.

Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü! Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü!