Çorum’da oğlu ile kavga eden iki çocuğu serviste öldüren eski muhtar Selfet Başkuş, bugün hakim karşısına çıktı!

Çorum’da oğluna cinsel tacizde bulundukları iddiası ile 14 ve 13 yaşında iki çocuğu silahla öldüren eski muhtar Selfet Başkuş, bugün hakim karşısına çıktı. 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile yargılanan Başkuş, oğlunun durumunu gerekçe göstererek tahliyesini talep etti.

Kendimi Kaybettim Hatırlamıyorum

selfet

Çorum’da Alaca İlçesi İmat köyünde oğlu ile kavga eden 14 yaşındaki Tunç Taşar ve 13 yaşındaki Kaan Hakverdi’yi servis aracında silahla vurarak öldüren Selfet Başkuş, ilk kez hakim karşısına çıktı. Duruşma esnasında savunma yapan ve tahliyesini talep eden Başkuş, “Üzerimde bulunan silahla 5 ya da 6 el ateş ettim. Kendimi kaybettiğim için detayları hatırlamıyorum” şeklinde konuştu.

‘6 Kez Ateş Ettim, Hatırlamıyorum’

elfett

Çocuk Okutan Aileleri İlgilendiriyor! Ziraat, Çocuklarınızın Tüm Eğitim Masrafları İçin 45.000 TL Ödeme Veriyor Çocuk Okutan Aileleri İlgilendiriyor! Ziraat, Çocuklarınızın Tüm Eğitim Masrafları İçin 45.000 TL Ödeme Veriyor

12 Mart günü yaşanan olayın ardından yakınlarına gidip “Ben çocukları vurdum, oğlum size emanet" diyen Başkuş 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılanıyor. Bugün de ilk kez hakim karşısına çıkarılan Başkuş, “Okullar açıldıktan sonra oğlum sadece 3 gün okula gitti, 4’üncü gün okula gitmek istemedi. Ben de nedenini sorduğumda oğlum, bana serviste Kaan ve Tunç’un kendisine cinsel tacizde bulunduğunu söyledi. Olay günü sabah ahıra gittim, hayvanlarıma yem verdim daha sonra eve dönerken M.B.’nin annesi bana ‘Utanmıyor musun, niye çocuklardan şikayetçi oluyorsun’ diye söylendi. Ben daha sonra eve geçtim, evde oğlumun ağladığını gördüm, okula gitmek istemediğini söyledi ve bayıldı. Bunun üzerine ben de doğrudan okul servisinin bulunduğu yere gittim, silah üzerimdeydi, taşıma ruhsatı olduğu için ben silahı üzerimde taşıyorum. Kaan ve Tunç, servis aracının içindeydi, Tunç ve Kaan’a oğluma neden cinsel tacizde bulunduklarını sordum. Onlar da 'Biz böyle şeyler yapmadık' dediler. Bunun üzerine ben de kendimi kaybederek, üzerimde bulunan silahla 5 ya da 6 el ateş ettim. Kendimi kaybettiğim için detayları hatırlamıyorum” dedi.

Kendini Haklı Çıkarmaya Çalışıyor

çorum

Öldürülen çocuklardan Tunç Başar‘ın avukatı Eşref Kaya ise bu savunmaya ilişkin “2 çocuğumuzun servis aracında öldürülmesi ile ilgili tutuklu sanık cinayeti itiraf etti fakat cinayeti işleme sebebini kendince haklı göstermeye çalışarak kendi çocuğunu öne sürmektedir. Sanığın bu ifadesi sadece acılı ailelerin acılarını artırmıştır. 2 çocuğu geri getirecek bir durum değil” şeklinde bir açıklamada bulundu.