Ekranların en sevilen gündüz kuşağı programlarından birisi olan Esra Erol'da, yine izleyenlerin kanını donduracak bir olayı açığa çıkardı. 19 yaşında olan zihinsel engelli kızlarının ortadan kaybolması üzerine Esra Erol'a başvuran acılı aile, kızlarının başına geleni öğrendiklerinde büyük şok yaşadılar. Öz dayısı tarafından kaçırılan 19 yaşındaki Gülcan Yenidünya adeta tüm Türkiye'yi şoka soktu. İşte olayın detayları!

Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu! Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu!

Gen Kızın Kaçırıldığını Düşündüler

Her programda başka bir esrarengiz olayı çözen Esra Erol, bu hafta da yine izleyenleri sok eden bir olayı açığa çıkardı. 19 yaşındaki zihinsel engelli Gülcan Yenidünya'nın başına gelenler adeta tüm izleyicileri sarstı. Bir süredir kayıp olan ve bulunamayan Gülcan Yenidünya'nın anne ve babası olan Neslihan ve Kamil Yenidünya, sonunda çareyi Esra Erol'a gelmekte buldu. Esra Erol'un programına gelerek stüdyoda 19 yaşındaki zihinsel engelli kızlarının kaçırıldığını söyleyen aile, kızının bulunması için yardım istedi. Hatta "Kardeşim Mahmut kızımı alıkoyuyor" şeklinde bir açıklama yapan acılı annenin bu sözleriyle Gülcan Yenidünya'nın kaybolma olayı bambaşka bir boyuta taşınmış oldu. Baba Kamil Yenidünya ise kızının kaybolduğu günü anlattı ve o gün sabah hurda toplamaya giderken kızı Gülcan'ı yardıma çağırdığını ama annesinin Gülcan'ın evde olmadığını fark ettiğini aktardı. Aile, Gülcan'ın bakkala gittiğini düşünerek biraz bekledikten sonra. anne Neslihan bir süre sonra artık kızının kaybolduğunu düşünmeye başlıyor.

Dayımla Mutluyum Dedi

Akrabaları ile yakın lokasyonlarda oturan aile, kızlarını bulamayınca tüm akrabalarına durumu anlatıyor ve yardım istiyor. Hatta bu arada baba Kamil Yenidünya ihbar yapmaya hazırlanırken eşinin kardeşlerinin şüpheli bir şekilde davrandıklarını fark ediyor. Önce genç kızın kaybolmasının ardından Gülcan'ın annesi Neslihan'ı arayarak başka bir sevdiği ile Adana'ya kaçtığı düşünülüyor. Ancak ardından akrabaları Gülcan'ın dayısı Mahmut Yenidünya tarafından kaçırıldığını itiraf ediyorlar. Annesi ile yaşayan ve yasaklı madde bağımlısı olduğu ortaya çıkan Mahmut Yenidünya'nın yeğeni Gülcan'ı kaçırdığı iddia edildi. Ardından Gülcan Yenidünya programda canlı yayına katılarak gerçekleri anlatmaya başladı. Gülcan Yenidünya, dayısı Mahmut Yenidünya ile birlikte İstanbul'a kaçtığını ve birbirlerini sevdiklerini söyledi. Hatta Gülcan bununla da yetinmeyerek dayısı ile birlikteyken ailesiyle olduğundan daha mutlu olduğunu da söyledi. Kızlarından bunları duyan aile ise yayında gözyaşlarına boğuldu.