Türkiye’nin ilk ve tek Eurovision birincisi Sertab Erener, sosyal medya üzerinden sık sık gündeme gelmeye devam ediyor. Ünlü şarkıcı Erener, yeniden gündeme gelmeyi başardı. Ünlü şarkıcı bu kez Eurovision’un bir başka şampiyonuyla bir araya geldiği anları sosyal medyadan paylaşmasıyla gündeme geldi. İşte 2003 Eurovision ve 2009 Eurovision birincilerinin bir araya gelmesine dair detaylar!

Türkiye’nin Tek Eurovision Birincisi

Türk pop müziğinin en önemli isimleri arasında yer alan Sertab Erener, özellikle albümleriyle çok uzun zamandır gündemde yer alıyor. Ünlü şarkıcı özel hayatıyla da gündemden düşmeyen isimler arasında kendisine yer bulmuştu. Çok sayıda albümü bulunan başarılı sanatçı, Eurovision denilince Türkiye için ilk akla gelen isim oluyor. Zira başarılı sanatçı 2003 yılında düzenlenen Eurovision şarkı yarışmasında Türkiye’yi son derece başarılı bir şekilde temsil etmişti.

Yarışmada gerçekleştirdiği büyüleyici dans gösterisi ve dillere dolanan etkileyici şarkısı sayesinde 2003 Eurovision birinciliğini hak ederek, kazanmayı başarmıştı. Geniş dinleyici yaş aralığına sahip olan Sertab Erener, sosyal medyayı da aktif olarak kullanıyor.

2009 Eurovision Birincisiyle Bir Araya Geldi

Sertab Erener, resmi sosyal medya hesabından sık sık paylaşımlarda bulunarak, hayranlarıyla etkileşimde kalıyor. Ünlü şarkıcı geçtiğimiz günlerde herkesi şaşırtan bir paylaşım yaptı. Erener, sosyal medya hesabından 2009 Eurovision birincisi olan Belaruslu şarkıcı “Alexandar Rybak” ile bir araya geldikleri andan fotoğraf paylaştı.

Nusret, Maçka'daki Park Hyatt Oteli İçin Tanıtım Videosu Yayınladı, Gözlükle Duşa Girdi! Nusret, Maçka'daki Park Hyatt Oteli İçin Tanıtım Videosu Yayınladı, Gözlükle Duşa Girdi!

Söz konusu fotoğrafın altına da “Suprise” şeklinde not düşen Sertab Erener’in bu paylaşıma sosyal medyadaki takipçilerinden ciddi bir beğeni ve yorum geldi. Erener ve Rybak hayranları fotoğraf altına binlerce yorum bıraktı.

Düet Yapacakları İddia Edildi

2009 Eurovision birincisi Rybak, daha önce yaptığı bir açıklamada Türkiye’den bir sanatçı ile düet yapmayı hedeflediklerini açıklamıştı. Ancak bu kişinin kim olduğuna dair herhangi bir ipucu ise vermemişti. Ünlü şarkıcının Sertab Erener ile bir araya gelmesinin ise söz konusu düetin ikili tarafından gerçekleştirileceği beklentisini oluşturdu. Ancak her iki isimden de sosyal medyadaki bir araya gelme fotoğrafının paylaşılmasının dışında bir açıklama yapılmadı.