Ev almak isteyenler bu yazıyı okumadan hareket etmemeli: En uygun konut kredisi veren bankaların tam listesi burada!

İçerisinde bulunduğumuz zor günlerde bir ev sahibi olabilmek daha da önemli hale geliyor. Özellikle de yaşanan işsizlik ve parasızlık dönemlerinde en azından ev kirası ödemiyor olmak, kişilerin işini bir hayli kolaylaştırıyor. Hal böyle olunca kirada oturanlar da kira yerine kredi ödeyerek ev sahibi olmanın yollarını arıyor. Bu konuda vatandaşa destek bankalardan geliyor. O bankalar düşük faiz ve uzun vadelerle konut kredisi veriyor.

Vakıfbank Sarı Panjur Konut Kredisi

vakıfbank-10

PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek! PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek!

Vakıfbank konut kredisi konusunda öncü bankalar arasında yer alıyor. %1,37 faiz oranı ve 120 aya varan vadelerle konut kredisi veren banka, evin değerinin en fazla %80'i oranında kredi kullanma imkanı sunuyor. Minimum kredi tutarı 10 bin TL, maksimum kredi tutarı ise 1.500.000 TL şeklinde belirleniyor. Minimum vade 3 ay olurken, maksimum vade süresi ise 120 ay ile sınırlandırılıyor.

Akbank Konut Kredisi

akbank-6

Ev sahibi olmak isteyenlere bir destek de Akbank'tan geliyor. Akbank %1,37 faiz oranı ile benzersiz bir konut kredisi imkanı sunuyor. Akbank'tan kullanacağınız konut kredisi için minimum tutar 5 bin TL, maksimum tutar ise 1.999.999 TL olarak belirleniyor. Vade süresi ise en az 1 ay, en fazla 120 ay olabiliyor. Bu kredi imkanından, krediye söz konusu evin fiyatının %80'i oranında faydalanılabiliyor.

İş Bankası Konut Kredisi

İş Bankası-1

Kira yerine kredi ödeyerek ev sahibi olmak isteyenler için bir kampanya da İş Bankası'ndan geliyor. İş Bankası %1,38 faiz oranı ile en uygun konut kredilerinden birini veriyor. İş Bankası tarafından sunulan konut kredisinin vade süresi en az 3, en fazla 120 ay olarak belirleniyor. Kullanılabilecek kredi tutarı ise minimum 5 bin TL, maksimum 500 bin TL ile sınırlandırılıyor.

Yapı Kredi Konut Kredisi

Yapı Kredi

Kirada oturmaktan kurtulmak isteyenlere Yapı Kredi de el uzatıyor. Yapı Kredi, %1,39 faiz oranı ve 120 aya varan vade ile en uygun konut kredilerinden birini sunuyor. Minimum vadeyi 3 ay olarak belirleyen Yapı Kredi, maksimum vade süresini ise 120 ay ile sınırlandırıyor. Minimum kredi tutarı 1000 TL olabiliyorken, maksimum kredi tutarı ise 1.000.000 TL şeklinde belirleniyor. İş Bankası'nın konut kredisi sayesinde herkes istediği eve kavuşabiliyor.