Ev almak istiyorsunuz ancak yeterli nakdiniz olmadığı için konut kredisi mi çekmek istiyorsunuz? Öyleyse devlet destekli Ziraat Bankası konut kredisi koşullarını mutlaka inlemelisiniz.

Günümüzde konut fiyatlarındaki artışlar nedeniyle birçok kişi konut ihtiyacını bankaların vermiş olduğu konut kredileri sayesinde karşılamak zorunda kalıyor. Ancak en az konut fiyatlarının yüksekliği kadar konut kredisi faiz oranlarının yüksekliği de ev almak isteyenlerin korkulu rüyası. Ziraat Bankası ise herkes ev sahibi olsun diye hem esnek ödeme koşulları oluştururken hem de aynı zamanda piyasa koşulları içerisinde en uygun faiz oranları ile kredi sunuyor. Eğer siz de uygun faizler ve uygun ödeme koşulları ile bir ev sahibi olmaya çalışıyorsanız Ziraat Bankası konut kredisi tam size göre!

Ziraat Bankası Konut Kredisi Avantajları

ZİRAAT 1-2

Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!

Ziraat Bankası, ev almak isteyen müşterileri için uzun vadeli geri ödeme planları ile uygun faizli konut kredisi avantajlarını bir arada sunuyor. 120 aya varan ve bütçenize göre planlayabileceğiniz esnek geri ödeme imkanına karşılık bankanın belirlemiş olduğu faiz oranı %1,37.  

Ziraat Bankası Konut Kredisi İçin Gerekli Belgeler

ZİRAAT 2-1

Konut kredisi için şubeye bile gitmeden ister internet bankacılığı, isterseniz mobil bankacılık üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Ardından başvurunuzun onaylanması ile birlikte size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek gerekli evrakları teslim edebilirsiniz. Krediniz için sizden istenen evraklar ise şu şekildedir:

  • Konut kredisi başvuru formu
  • Başvuruyu yapan kişinin kimlik belgesi
  • Başvuru sahibinin gelir belgesi (maaş bordrosu ya da vergi levhası)
  • Eğer başvuruyu yapan kişi serbest mesleğe sahip ise ilgili meslek kuruluşundan alınmış üyelik belgesi fotokopisi
  • Şirket sahipleri için şirkete ait ana sözleşmenin yayımlandığı ticaret sicil gazetesinin fotokopisi
  • Satın almayı düşündüğünüz konut, yapımına henüz başlanmamış binalardan alınacak bir konut ise inşaat ruhsatı
  • Yapımı henüz tamamlanmamış binalardan alınacak konutlar için de inşaat ruhsatı ve kat irtifakı belgesi
  • Yapımı tamamlanmış olan binalardan alınacak konutlar için ise kat mülkiyeti tapusu fotokopisi ve ayrıca
  • Ekspertiz raporu gereklidir. (Ekspertiz raporu için bankanın anlaşmış olduğu bilirkişiden hizmet alabileceğiniz gibi kendiniz de dışarıdan bir bilirkişi tutabilirsiniz.)
  • %1,37 faiz oranı ile 120 aya kadar vadelerle çekebileceğiniz konut kredinizin limiti ise konutun ekspertiz değerine göre belirlenir. Ekspertiz değeri 500.000 TL ve altında olan konutlar için ekspertiz değerinin %90’ına kadar konut kredisi kullanabilirsiniz. Aynı şekilde ekspertiz değeri 500.000 TL’nin üzerinde olan konutlar için ise ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi kullanabiliyorsunuz.