Özellikle üniversiteyi kazanıp nakit sıkışıklığına giren öğrencilere müjde! Bu bankalar artık öğrencilere de kredi veriyor.

Bankaların kredi verirken inceledikleri iki önemli unsurdan birisi düzenli bir gelir bir diğeri de bireylerin sahip oldukları kredi notlarıdır. Eğer kredi talebinde bulunan kişiler makul bir kredi notuna sahiplerse ve bir de belgelendirebildikleri düzenli bir gelirleri varsa bu kişilerin kredi talepleri genellikle olumlu şekilde cevaplanır. Bu noktadan bakılınca öğrencilerin kredi taleplerinin olumlu yanıt alması oldukça zor gibi görünebilir. Ancak günümüzde bazı bankalar öğrencilere de kredi vererek onların eğitim hayatlarını destekliyor. İşte öğrencilere kredi veren bankalar ve bu kredilere ilişkin detaylar!  

Öğrenciler Nasıl Kredi Alabilir?

öğrenci kredisi iş bankası

Öğrencilerin, eğitim hayatlarını desteklemek için ihtiyaç duydukları krediyi alabilmeleri için bazı şartları taşıyor olmaları gerekir. Bu şartlardan birisi tabii ki düzenli bir gelire sahip olup olmadıklarıdır. Bu gelir part - time ya da sürekli bir işle sağlanabildiği gibi alınan KYK kredisi şeklinde de olabilir elbette. Yani KYK kredisi alan öğrenciler eğer makul bir kredi notuna da sahiplerse öğrenci olmalarına rağmen bankalardan kolaylıkla kredi talebinde bulunabilirler. Bankalar, öğrencilerin kredi notlarını ise sahip oldukları kredi kartlarının ödemelerine bakarak incelerler. Yani, eğer öğrenci sahip olduğu kredi kartının ödemelerini zamanında ve eksiksiz bir şekilde yerine getiriyorsa, olumlu bir kredi notuna sahip demektir. Ve bu not onun kredi almasını da kolaylaştırır. Bunun yanı sıra, eğer kredi talebinde bulunan öğrenci yeterince yüksek bir kredi notuna sahip değilse, o zaman güçlü kredi siciline sahip bir kişiyi kendisine kefil olarak gösterebilir.

Halkbank’tan Öğrencilere Kredi

halkbank öğrenci kredisi

Halkbank, öğrencilere masraflı ve masrafsız olmak üzere iki farklı şekilde öğrenci kredisi verebiliyor. Bankanın 36 ay vadeli ve masraflı olarak vermiş olduğu kredi için belirlemiş olduğu faiz oranı %1,58’dir. Aynı şekilde 36 ay vade ve masrafsız olarak verdiği kredilerde de faiz oranları %1,63’tür. Öğrencilere sunulan Halkbankası öğrenci kredisinin limiti 100 bin TL’dir.

1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

İş Bankası’ndan Öğrencilere Kredisi

öğrenci kredisi iş bankası

Öğrenciyseniz ve kredi almayı düşünüyorsanız başvuru yapabileceğiniz bir diğer banka da İş Bankası. İş Bankası, uygun kredi notuna sahip olan öğrenciler için sunduğu 36 ay vadeli kredilerin faiz oranını %2,30 olarak belirlemiştir.