Kendisi veya ailesi için toplu para ihtiyacı olduğunda ev hanımları maalesef, bankalardan kredi kullanamıyordu. Herhangi bir gelir gösteremediği için ev hanımlarına bankalar tarafından kredi sağlanmıyordu. Ancak 2022 yılında ev hanımları da bankadan tüm acil nakit ihtiyaçları için ihtiyaç kredisi kullanabiliyor. Peki ev hanımlarına kredi veren bankalar hangileri? Ev hanımları nasıl kredi kullanabilir? Sorularının yanıtları haberimizde!

Ev Hanımlarına Kredi Veriliyor Mu?

2022 yılında yüksek enflasyonun getirdiği hayat pahalılığıyla mücadele eden vatandaşlar, bankalardan daha fazla kredi kullanmaya başladı. Bu zorluklar ve oluşan yeni masraflar nedeniyle bankaya kredi başvurusu yapan ev hanımlarının başvuruları genellikle reddediliyor. Bankacılık sektöründe uygulanan mevzuatlar gereğince başvuru sahibinin gelir belgesi göstermesi gerekiyor. Aksi halde banka tarafından başvuran kişiye kredi kullandırılmıyor. Bu sorun herhangi bir gelir gösterme şansı bulunmayan ev hanımları açısından da ciddi bir problem oluşturuyor.

Söz konusu nedenler dolayısıyla ev hanımları uzun yıllardır bankadan kredi kullanamıyor olmaktan şikayet ediyordu. Ancak 2022 yılında ev hanımlarına kredi veren bankalar bulunuyor. Gelir belgesi talep etmeyen ve hatta bazen kredi notuna dahi bakmayan bankalar aracılığıyla ev hanımları da harcamaları için ihtiyaç kredisi kullanabiliyor.

ING Bank Ev Hanımlarına 10.000 TL Kredi

ING Bank, Türkiye’de ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında bulunuyor. ING Bank tarafından ev hanımlarına yönelik olarak 10.000 TL’ye kadar olan acil nakit ihtiyaçları için tam 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi sunuluyor. Üstelik ev hanımlarına sunulan gelir belgesiz ihtiyaç kredisinde sadece %2.09 faiz oranı uygulanıyor.

Akbank’tan Ev Hanımlarına 10.000 TL Kredi

Akbank tarafından da ev hanımlarına ihtiyaç kredisi sunuluyor. Akbank 2022 yılında ev hanımlarına gelir belgesiz ve şartsız %2.11 faiz oranı üzerinden 36 ay vadeli 10.000 TL üst limitli ihtiyaç kredisi sunuyor. Böylelikle ev hanımları ortalama sadece 426 TL tutarında kredi taksitleri ödüyor.

Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz

CEPTETEB Ev Hanımlarına Gelir Belgesiz 50.000 TL Kredi

Türkiye’nin en büyük dijital bankacılık kuruluşlarından CEPTETEB, müşterilerine kredi notu düşük olsa dahi gelir belgesiz ve kefilsiz ihtiyaç kredisi kullandırıyor. Buna göre ev hanımları da CEPTETEB’ten tam 50.000 TL’ye kadar kredi kullanabiliyor. Üstelik esnek ödeme planı ve avantajlı faiz oranları ile 36 aya varan vadeli olacak şekilde kredi kullandırıyor