Ev hanımlarına emeklilik fırsatı geldi, milyonlarca vatandaşın yüzü güldü.

Çalışan her vatandaşın hayalini kurduğu emeklilik, ev hanımları için de aynı önemi taşıyor. Yıllarca ailesi için büyük emekler gösteren ve birçok insandan daha fazla yorulan ev hanımları, hakları olan emeklilik fırsatını edinebilmek için bir umut arayışlarını sürdürüyorlar. Ev hanımları; SGK'den gelecek güzel bir açıklama beklerken, o açıklama nihayet geldi ve milyonlarca ev hanımı emekli olabilme fırsatlarının olduğunu öğrendiklerinde epeyce mutlu oldu. İşte yüzünüzün gülmesini sağlayacak ve geleceğe daha emin adımlarla ilerlemenize neden olacak o emeklilik fırsatı!

Ev Hanımlarına Emekli Olabilme Fırsatı SGK'den geldi!

sgk 1

SGK'nin sunmuş olduğu ev hanımlarını emekli edebilme fırsatı, hem daha önce hiç çalışmamış ev hanımlarını hem de daha öncesinde çalışmış fakat belirli bir nedenden dolayı çalışma hayatını sonlandıran ev hanımlarını kapsıyor. Bu büyük emeklilik fırsatından yararlanabilmenin farklı yollları bulunuyor.

Ev Hanımları Nasıl Emekli Olabilir?

sgk_sosyal_guvenlik_kurumu

Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!

SGK'ye göre bu sorunun iki farklı cevabı var. Öncelikle herhangi bir çalışma hayatı olmayan ev hanımlarının, çalışmadıkları halde SGK'ye düzenli aralık ve düzenli oranlarda bir prim ödemesi gerçekleştirerek emekli olmaları. Bir diğer yol ise çalışma hayatına atılmamış fakat çalışmalarını evde gerçekleştiren ve evde ürettiği ürünleri satarak geçimini sağlayan ev hanımları. Bu iki kategoriye giren ev hanımları, herhangi bir çalışma hayatları olmamalarına rağmen belirli bir zaman sonrasında emekli olmaya hak kazanıyorlar.

Prim Ödemesi Oldukça Kolay Bir Şekilde Gerçekleştirilebiliyor!

sgk

18 yaşını tamamlayan bütün ev hanımları, kendilerine en yakın SGK Müdürlüğü'ne giderek kendilerini sigortalı yaptırabilirler. Sigortalı olma aşamasından sonra her ay asgari ücrete göre belirlenmiş bir tutarda prim ödemesi gerçekleştirebilirler. Bu şekilde yaşlılıkta kendilerini güvence altına alan ve geleceklerinden daha ümitli olan ev hanımları, bu prim ödemeleri belirli bir sınırı doldurduktan sonra emekli olmaya hak kazanırlar.

Eğer siz de ''Ben de ev hanımlarını emekli eden bu SGK fırsatından yararlanmak istiyorum!'' derseniz yapmanız gerekenler oldukça basit. SGK'nin resmi internet sitesinden bu emeklilik kampanyası ile ilgili gerekli olan tüm bilgileri edindikten sonra size en yakın SGK Müdürlüğü'ne başvuru yaparak işlemleri başlatabilirsiniz.