Kredi finansmanı ürününü bankaların müşterilerine sunabilmesi için, yasal mevzuatlara tümüyle uyması zorunlu. Dolayısıyla bankaların herhangi bir müşterisine kredi ürünü kullandırabilmesi için uyması gereken yasalar bulunuyor. Her kredi ürünü için belirlenmiş olan bu kurallar çerçevesinde, bankalara bırakılmış değerlendirmelerde bulunuyor. Ev hanımları gibi gelir belgesi olmayan kişilerin kullanabilecekleri en üst limitli kredi kartı 2.000 TL limitli olabiliyor. 2.000 TL limitli bir kredi kartını ev hanımı müşterisine verip vermemesiyse, bankanın değerlendirmesine bırakılıyor.

Kredi ürünlerinin kullanılabilmesinin ön koşulu düzenli bir gelir olması ve bu gelirin de belgelendirilebilir olmasıdır. Bununla birlikte bankaların kredi politikaları çerçevesinde uyguladıkları kredi notu da diğer koşuldur.

Ev Hanımları Kredi kullanabilir mi?

Yasal olarak ev hanımlarının kredi kullanabilmesinin önünde herhangi bir engel bulunmuyor. Bankaları değerlendirmelerine bırakılan bu konu için, kredi notu yüksek, yani daha önce kredi ürünlerini kullanmış, sıklıkla bankacılık ürünleri kullanan ev hanımlarının kredi notu da yüksek oluyor. Bu durumdaki ev hanımlarının, çalıştıkları bankalara başvurarak kredi kullanabilmesi mümkündür.

Bankalar tarafından hazırlanmış kefilsiz, teminatsız ve gelir belgesiz olarak sunulan kredi kampanyalarına başvurarak da ev hanımları kolayca kredi kullanabilir. Elbette bu durumda aranacak koşul, ev hanımlarının kredi notu olacaktır. Bu sebeple ev hanımlarının da en az bir kredi kartının bulunması, çeşitli kredi ürünlerini sıklıkla kullanması ve bunlara paralel olarak da kredi notunu arttırması önemlidir. Bu sayede ihtiyaç olduğunda çeşitli bankalara başvurarak kredi finansman desteklerinden de kolayca yararlanabilirler.

Ev Hanımlarına Kredi Ürünleri Sunan Bankalar

Doğrudan ev hanımları için kredi sunan bankalar bulunmuyor. Gelir belgesi olmadığı için, bu durumdaki kişilere doğrudan kampanyalar hazırlanmıyor. Bununla birlikte Garanti BBVA, Enpara, Akbank, Ziraat bankası, İş Bankası, ING, Halk Bankası gelir belgesiz ve teminatsız kredi kampanyaları hazırlayarak, ev hanımlarının da kredi finansman desteklerinden faydalanabilmesini sağlıyorlar. Sürekli hazırlanan kampanyalar takip edilerek, gelir belgesi ve teminat istenmeyen kampanyalar aracılığıyla, ev hanımları da kolayca kredi kullanabilirler. Aynı zamanda ev hanımları sürekli çalıştıkları bankalara başvurarak, düşük limitli de olsa kredi kartı kullanmalıdır. Bu sayede kullandıkları kredi ürünü nedeniyle, kredi notlarını yükseltebilirler.

Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!