İş arayanlar yaşadı: İŞKUR isteyen herkese evden 2500 TL para kazanma imkanı sunuyor, kimse işsiz ve parasız kalmıyor!

İşsizlik her geçen gün çığ gibi büyüyor. Zaten hat safhada olan işsiz sayılarına bir darbe de pandemi süreci vuruyor. Maliyetlerle baş etmekte zorlanan esnaf kepenk kapatınca vatandaş işsizliğin pençesine düşüyor. Aşılanma başladığından beri ise mekanlar sırayla açılıyor, istihdam biraz daha artıyor.

İŞKUR İş Arayanların En Büyük Destekçisi Oluyor!

İŞKUR 2

İş arayanlara en büyük destek İŞKUR'dan geliyor. İŞKUR, güvenilir iş ilanlarını web sitesinde yayınlayarak iş arayanlarla eleman arayanları buluşturuyor. Ancak ev hanımları bu tür imkanlardan pek faydalanamıyor. Malum kadınların iş hayatına atılması ve tutunmasının önünde hala bazı engeller yer alıyor.

Eşi izin vermediği için, daha önce hiç çalışmadığı için, çocuklarına bakmak zorunda olduğu için ya da farklı sebeplerle çalışamayan ev hanımları da artık İŞKUR güvencesiyle iş hayatına atılabiliyor. Hem de evden dışarı adım atmaları bile gerekmiyor, iş eve geliyor.

1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

İŞKUR'da neredeyse her sektörden binlerce iş ilanı yer alıyor. Ancak İŞKUR'un bu ilanları yayınlayabilmesi için bazı kriterlerin gerçekleştirilmiş olması gerekiyor. Örnek vermek gerekirse; İŞKUR'un sitesinde yer alan hiçbir ilanda "SGK'sız çalışan aranıyor" gibi bir ibare yer alamıyor. Bu sebeple bazı iş imkanları, farklı anahtar kelimelerle sunulabiliyor.

Ev Hanımları da Evlerinden Çalışma İmkanı Buluyor!

Kadınların en çok merak ettiği "evden çalışma imkanım var mı?" sorusu ise tam bu noktada cevap buluyor. Aslında İŞKUR'da evden çalışma imkanları yer alıyor, ancak SGK sebebiyle bu ilanlar evden çalışma, evlere iş verilir ve benzeri anahtar kelimelerle yayınlanamıyor. Bu tarz iş ilanları için genellikle kuru yemiş paketleme, tuz, Şeker, Kuru bakliyat paketlenmesi, battaniye, yorgan katlaması, parça ütüleme, triko paketleme, davetiye zarflama, el işlemeleri, boncuk dizme, kağıt mendil, peçete katlama, unlu mamuller paketleme gibi anahtar kelimelerle sunuluyor.

Bu ilanlara başvurabilmek için İŞKUR'un sitesine üye olmak, ya da e-devlet şifresi kullanarak İŞKUR'un sitesine giriş yapmak gerekiyor. Burada yer alan işveren bilgilerini kullanarak ilanı veren firmalarla iletişime geçilebiliyor böylece anlaşma sağlanıyor. Bu sayede ev hanımları da evden çıkmadan, ya da sorumluluklarını kenara koymadan iş hayatında yer alabiliyor.