Bankalardan kredi çekebilmek için illa çalışmak gerekir mi? İşte ev hanımlarına kredi veren bankalar ve koşulları!

Bankalardan kredi çekebilmenin en önemli kriterlerinden birisi de düzenli bir gelire ve bir işe sahip olmak. Peki ama ya ev hanımları? Büyük bir emek üreten ancak bu emek bir gelire ve sigortaya bağlanmadığı için görünür olmayan ev içi emeğin sahibi ev hanımları kredi çekebilir mi? Eğer belli bazı koşulları sağlıyorsanız ev hanımı da olsanız bankalardan kredi çekebilme olanağınız bulunuyor. İşte ev hanımlarına kredi veren bankalar ve aradıkları kriterler!

Ev Hanımlarının Kredi Çekebilme Koşulları

ev hanımı 11

Ev hanımlarının kredi çekebilmeleri için aranan en önemli kriterlerden birisi kanıtlanabilen, belgelenebilen bir gelirin olmasıdır. Eğer kanıtlayabildiğiniz bir geliriniz varsa ve kredi taksitleriniz aylık gelirinizin yarınızı geçmiyorsa bankalardan kredi çekebilme olanağınız da var demektir.

Bunun yanı sıra kredi çekerken sizden bir ipotek göstermeniz gerekir. Eğer ipotek göstereceğiniz gayrimenkul ortak tapulu ise eşinizin yazılı rızasını da bildirmeniz gerekir. Diğer yandan eğer üzerinize kayıtlı bir mülk ya da taşıt varsa bu durumda kredinizin onaylanması için leyhinize bir durumdur. Ya da gösterebileceğiniz bir kefil yine kredi talebinizin olumlu karşılanmasını sağlayabilir.     

Ancak bu şartlar bankadan bankaya değişiklik gösterebilir. Kimi bankalar tüm bu şartların yerine getirilmesini talep ederken kimi bankalarsa bu şartlardan yalnızca bir ya da birkaçını yerine getirmenizi talep edebilir.

Yani kısaca söylemek gerekirse, ev hanımlarının bankalardan kredi çekebilmeleri için aşağıdaki kriterleri sağlamaları gerekir:

Kredi borcunun ödenebileceğini kanıtlayan belgelenebilir bir gelirinin olması

  • Herhangi bir yasal ve idari takibinin bulunmaması
  • Kredi taksitlerinin aylık gelirini yarısını geçmemesi
  • İpotek gösterilecek mal için eş rızasının yazılı beyanı

Akbank

akbank-13

Yukarıdaki şartlar sağlandığı takdirde ev hanımlarına kredi veren bankalardan birisi de Akbank. Akbank’ın, eğitimden sağlığa, tatilden mobilya yenilemeye kadar çok çeşitli yerler için kullanabileceğiniz ihtiyaç kredisi için faiz oranı yalnızca %1,67. Üstelik kredinizi 36 ay vade içinde geri ödeyebilirsiniz.

Yapı Kredi

yapı kredi-10

Ev hanımlarına kredi desteği sunan bankalardan birisi de Yapı Kredi. Yapı Kredi’nin yine 36 ay vade ile sunduğu ihtiyaç kredisi için belirlemiş olduğu faiz oranı ise %1,75

Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!

İş Bankası

iş bankası-11

Aynı şekilde yukarıdaki şartlar sağlandığı takdirde ev hanımlarına destek olan bir diğer banka da İş Bankası. İş Bankası % 1,60’dan başlayan faiz oranları karşılığında sunmuş olduğu ihtiyaç kredisi için 36 aya varan ödeme seçenekleri sunuyor.