İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyükşehirlerde yaşayan kiracıların da artık yüzü gülecek. O banka elindeki hacizli evleri çok ucuza satışa sunuyor.

Ev sahibi olmak, her geçen gün daha da önemli bir hale geliyor. Pandemi süreci de gösteriyor ki, ekonomik zorlukların başladığı anlarda, karşılanması en zor giderlerden biri de fahiş boyutlara ulaşan ev kiraları oluyor. Hal böyle olunca vatandaş kira yerine kredi ödeyerek, kendi evini almayı planlıyor. Ancak bu planların hayata geçirilmesi her zaman mümkün olmuyor.

Ev kiralarını yükselten bu süreç, evlerin satış fiyatlarına da aynı etkiyi yapınca, ev sahibi olmak hayallerde kalıyor. Bu noktada, bankalar tarafından satışa sunulan evler, vatandaşa ev sahibi olma konusunda umut aşılıyor. Uygun fiyatları ve bankaların sağladığı kredi kolaylıkları nedeniyle tercih edilen bu evler, neredeyse piyasanın yarısı fiyatlarla satışa sunuluyor. Vatandaşın ev alma hayallerini gerçeğe dönüştüren bankalar arasında Türkiye Finans da yer alıyor.

Türkiye Finans Piyasa Fiyatının Yarısına Ev Satışlarını Başlattı!

Türkiye Finans, katılım bankacılığı prensipleri gereği, faiz uygulamalı kredi yerine kar oranı uygulaması ile finansman desteği sağlıyor. Bu finansman destekleri karşılığında teminat talep eden Türkiye Finans, kredi karşılığında teminat olarak gösterilen evlere ipotek koyuyor. Kredi vadesi sonunda, borcun tamamının ödenmesi halinde ipotek kaldırılıyor. Kredi taksitlerinin ödenmemesi halinde ise söz konusu konut satışa çıkarılıyor ve banka bu şekilde alacağını tahsil etmiş oluyor.

Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!

Türkiye Finans söz konusu konut satışlarını, muzayede.com, tapu.com, bankadan.com ve Intengo üzerinden gerçekleştiriyor. Bu gayrimenkulleri alabilmek için bu sistemlere giriş yaparak teklifi iletmek gerekiyor. Türkiye Finans satışa sunduğu evler için herhangi bir teminat talep etmiyor. Ancak satışın gerçekleştirildiği sistemler, ihale katılım bedeli olarak bir miktar ödeme isteyebiliyor.

Söz konusu sistemlere üye olarak ihale katılım bedelini ödeyen kişiler, beğendikleri eve teklif verme şansını yakalıyor. Tüm ilanlar, banka tarafından belirlenen süre boyunca tekliflere açık kalıyor. Süre sonunda en yüksek teklifi veren kişi evi almaya hak kazanıyor.

Türkiye Finans Düşük Faizli Konut Finansmanı İle Ekstra Destek Sağlıyor!

Türkiye Finans'ın müşterilerine sunduğu tek avantaj, uygun fiyatlı evlerle sınırlı kalmıyor. Bu banka aynı zamanda uygun faiz oranı ve vadelerle konut finansmanı da veriyor. Ev sahibi olmak isteyen kişiler, Türkiye Finans tarafından satışa çıkarılan bu evler için, Türkiye Finans'ın sunduğu konut finansmanından yararlanabiliyor.

Türkiye Finans, katılım bankacılığı prensipleri gereği, faiz yerine kar payı uygulamasıyla çalışıyor. Banka tarafından verilen bu konut finansmanının kar oranı %0,89 olarak belirleniyor ve vade süresi azami 120 ay olabiliyor. Bu koşullarda Türkiye Finans'tan alınacak 100.000 TL konut finansmanının toplam geri ödemesi 163.133,85 TL, aylık taksitleri ise 1.359,45 TL şeklinde hesaplanıyor.