Günümüzde ev sahibi olma koşullarının iyice zorlaşmasının yanı sıra kentsel dönüşüm projeleri bu aşamada önemli bir fırsat oluşturuyor. Deprem kuşağında yer alan ülkemizde eski ve depreme dayanıksız olan binaların yıkılarak, yenisini yapılmaları hedefleniyor. Bu çerçevede Türkiye genelinde sürdürülen kentsel dönüşüm projeleri bulunuyor. Vakıfbank ise bu kentsel dönüşüm projelerinden yararlanmak isteyenlere çok avantajlı faiz oranları sunuyor.

Vakıfbank Kentsel Dönüşüm Kredisi

Vakıfbank, Türkiye genelinde sürdürülen kentsel dönüşüm projelerine destek oluyor. Böylelikle herkesin en güvenli ve en iyi koşullarda yaşam standartlarına sahip olmaları isteniyor. Bu sebeple de Türkiye’nin kamu bankası Vakıfbank’tan herkes için düşük faizli kentsel dönüşüm kredisi sunuluyor. Düşük faiz ve uzun vade imkanı ile Türkiye’de kentsel dönüşüm projelerinden yararlanabilmek herkes için büyük bir avantaj oluşturuyor. Vakıfbank’ın kentsel dönüşüm kredisi kampanyasından;

  • Konutlarını yeniden inşa ettirmek isteyen konut sahipleri,
  • Riskli binalarda 1 yıldan fazla süredir oturan kiracı ile hak sahipleri,
  • Konutu riskli yapıda olduğu belirlenen ve farklı bir konuta taşınmak isteyenler,

Yararlanabiliyor. Bu kişiler Vakıfbank’a başvuruda bulunarak devlet faiz destekli kentsel dönüşüm kredisi için başvuru yapabiliyor.

Kentsel Dönüşüm Kredisinin Özellikleri

Vakıfbank tarafından sunulan kentsel dönüşüm kredisi kampanyasından yararlanabilmek için ilgili konutun riskli alan bölgesi içerisinde bulunması ya da riskli alan içinde yer almasa da riskli yapı sınıfında olacak şekilde raporlarla belgelenmiş olması gerekmektedir.

O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli

Vakıfbank kentsel dönüşüm kredisinde riskli yapı olarak raporlanan binanın anlaşmalı şekilde tahliyesinin sağlanabilmiş olması gerekiyor. Bu hak sahipleri için faiz destekli kredi tutarı en fazla 400.000 TL olarak uygulanabiliyor. Birden fazla bağımsız bölümü bulunan hak sahipleri ise faiz desteği sağlanacak toplam kredi tutarı her bir bağımsız bölüm nezdinde 400.000 TL’den olacak şekilde en fazla 2.000.000 TL olabilmektedir.

Vakıfbank kentsel dönüşüm kredisinde bakanlık tarafından sağlanan faiz desteği bulunuyor.  Böylelikle vatandaşlar Vakıfbank’tan kentsel dönüşüm konut kredisi kampanyasından son derece düşük faiz oranlarıyla yararlanabiliyor. Buna göre Vakıfbank’ta kentsel dönüşüm kredisi enerji verimliliği A sınıfı olan konutlarda %0.88 faiz oranı üzerinden tam 120 ay vadeli olarak kredi kullanım imkanı sunuluyor.