Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz

Ev sahibi olmak isteyenler için Vakıfbank’tan büyük müjde! Deprem kuşağında yer alan ülkemizde binaların daha güçlü ve daha dayanıklı olması için kentsel dönüşüm çalışmaları gerçekleştiriliyor. Ülke genelinde gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projelerine konu olan yapılar için Vakıfbank’tan kentsel dönüşüm kredisi müjdesi geldi. Vakıfbank, kentsel dönüşüm projelerine özel avantajlı konut kredisinde %0.88 faiz oranlarından yararlanma şansı sunuyor.

Vakıfbank Kentsel Dönüşüm Kredisi

Vakıfbank, afet riski altında bulunan yapıların dönüştürülmesine yönelik “6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun” kapsamında kentsel dönüşüm kredisi sunuyor. Vakıfbank tarafından sunulan kentsel dönüşüm kredisi desteğinden konutlarını yeniden inşa etmek isteyenler, riskli yapılarda en az 1 yıl oturan kiracı ve sınırlı ayni hak sahipleri ve konutu riskli yapı olarak tespit edilen ve farklı bir konut almak isteyen malikler yararlanabilmektedir. Bu kriterler ışığında Vakıfbank’ın kentsel dönüşüm kredisi %0.88’den başlayan faiz oranlarıyla sunuluyor.

Vakıfbank Kentsel Dönüşüm Kredisi Faiz Desteği

Vakıfbank tarafından sağlanan kentsel dönüşüm kredisine yönelik olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından faiz desteği de verilmektedir. Vakıfbank tarafından kullanılan kentsel dönüşüm konut kredisinde standart konutlara %0.33, B sınıfı enerji verimliliği sertifikalı konutlara %0.37 ve A sınıfı enerji verimliliği sertifikalı konutlara %0.41 oranında faiz desteği bakanlık tarafından verilecek.

Vakıfbank %0.88 Faizli Konut Kredisi

Kentsel dönüşüm projesi kapsamında tüm müşterilere %0.88 faizli konut kredisi desteği sunulmaktadır. Kentsel dönüşüm ile hem depreme karşı dayanıklı hem de yüksek enerji verimliliğine sahip konutlarda yaşamak isteyenlere Vakıfbank konut kredisi desteği sunuluyor. Vakıfbank tarafından sağlanan kentsel dönüşüm kredisi kampanyası kapsamında 2 farklı uygulama gerçekleştiriliyor. Buna göre kentsel dönüşüm konut yapım kredisi ve kentsel dönüşüm bitmiş konut kredisi seçenekleri sunuluyor.

Vakıfbank kentsel dönüşüm konut yapım kredisi kampanyasında A sınıfı sertifikalı konutlara %0.88, B sınıfı sertifikalı konutlara %0.92 ve standart konutlara %0.96 faiz oranı seçeneği sunuluyor. Vakıfbank kentsel dönüşüm bitmiş konut kredisinde A sınıfı sertifikalı konutlara %0.88, B sınıfı sertifikalı konutlara %0.92 ve standart konutlara %0.96 faiz oranları uygulanıyor. Ayrıca 120 aya varan vade fırsatından yararlanmayı sağlıyor.