Ev satın almak isteyenler 2022 yılında gayrimenkul sektöründe yaşanan fahiş fiyat artışları nedeniyle hedeflerini başka bir zamana ertelemek zorunda kalıyordu. 2022 yılında bankadan konut satışlı ise bu kişilerin vakit kaybetmeden ev sahibi olabilmesini sağlıyor. Bankadan konut satış ile gayrimenkul sektörünün çok altındaki fiyatlara ev sahibi olma şansına sahip olunuyor. İşte Türkiye’nin 2 büyük kamu bankası Vakıfbank ve Halkbank tarafından yapılan bankadan konut satışları ve güncel satış ilanları!

Vakıfbank’tan Konut Satışı

Türkiye’nin kamu bankası Vakıfbank, icra vb. nedenlerle eline geçen konutları, bankacılık mevzuatı gereğince başka bir türlü değerlendiremediğinden, satışa çıkartıyor. Bu şekilde alacaklarını karşısında konutu nakde dönüştürebiliyor. Bu kapsamda Vakıfbank konut satış ilanlarında fiyatlar yüksek oranda gayrimenkul sektöründeki genel fiyatların neredeyse yarı fiyatlarında oluyor. Çok düşük fiyatlara ev sahibi olma fırsatı sunulan Vakıfbank konut satış ilanlarına Türkiye’nin her yerinden katılım sağlanabiliyor.

Vakıfbank ile İntengo arasındaki anlaşma kapsamında “https://vakifbank.intengo.com/” adresinden güncel konut satış ilanları açıklanıyor. Burayı takip eden kişiler ilan nezdinde belirlenen teminat bedelini Vakıfbank’a yatırarak, ilana teklif verebiliyor. İlana verilen teklif üzerine gelen her tekliften sonra tekrar teminat bedeli ödenmeden yeni teklif verilebiliyor. İhale süreci sonunda en yüksek teklife sahip olan kişiler düşük faizli Vakıfbank konut kredisi desteği ile konutu satın alabiliyor. İşte Vakıfbank konut satışındaki güncel ilanlardan birkaçı;

O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli
  • Ankara’nın Beypazarı ilçesinin Ayvaşık mahallesinde 80 metrekare 1+1 apartman dairesi 12.000 TL teminat bedeli ve 120.000 TL başlangıç bedeliyle satışa sunuldu.
  • Afyonkarahisar’ın İhsaniye ilçesinin Yaylabağı mahallesinde 84 metrekare 1+1 apartman dairesi 7.500 TL teminat bedeli ve 150.000 TL başlangıç bedeliyle satışa sunuldu.

Halkbank Konut Satışı

Bir diğer kamu bankası Halkbank’ta elindeki konutlar için ihale usulünde satış gerçekleştiriyor. Halkbank Gayrimenkul tarafından satışa sunulan konutlar, çok uygun fiyatlarıyla satışa sunuluyor. İhaleye katılabilmek için yine teminat bedelinin yatırılması ve ihale süreci sonunda en yüksek teklife sahip olunması gerekmektedir. 2022 Halkbank konut satışında güncel ilanlar;

  • Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde 385 metrekare 1+1 müstakil ev 5.400 TL teminat bedeli ve 180.000 TL başlangıç bedeliyle satışa sunuldu.
  • Konya’nın Karapınar ilçesinde 300 metrekare 1+1 müstakil ev 4.320 TL teminat bedeli ve 144.000 TL başlangıç bedeliyle satışa sunuldu.