Eğer sizler de yakın zaman içinde ev sahibi olmak istiyorsanız devlet bankalarının sunmuş olduğu kredi imkanlarına göz atmalısınız!

Birbirinden uygun kredi fırsatları sunan Halkbank ve Vakıfbank'ın konut kredisi fırsatlarını sizin için derledik.

Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!

Halkbank Konut Kredisi

Halkın bankası sloganıyla hayatımıza giren Halkbank birçok farklı müşteri grubuna uygun faizli kredi imkanları sunmaya devam ediyor. Hatta KOSGEB ile yaptığı işbirliğinin ardından girişimci, KOBİ ve esnaflara 200.000 TL'ye kadar faizsiz kredi imkanı sunan Halkbank şimdilerde ise yeni konut kredisi ile müşterilerini ev sahibi yapmaya hazırlanıyor. Eğer sizler de yakın zaman içinde ev sahibi olmak istiyorsanız Halkbank'ın sunduğu cazip imkanlara göz atmanız gerekiyor. 120 aya vadeler ve %1,29'dan başlayan faizlerle tam 1 milyon TL'ye kadar konut kredisi alabilirsiniz ancak 1 milyon TL'ye kadar olan konut kredilerinde faiz oranları %1,29'dan başlıyorken, 1.000.001 TL'lik konut kredilerinde faiz oranı %1,34'e çıkıyor. Başvurular ise hem Halkbank'ın dijital kanalları üzerinden hem de size en yakın Halkbank şubelerinden yapılıyor. Eğer siz de 100.000 TL'lik konut kredisi kullanmak istiyorsanız 120 ay boyunca 1.642,87 TL ödeme yapıyorsunuz.

Vakıfbank Konut Kredisi

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşların yüzünü güldüren bir diğer banka ise Vakıfbank! Son aylarda ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntıların ardından hem kira fiyatları hem satılık ev fiyatları hızla artış gösterirken devlet bankaları konut kredilerinde faiz düşüşüne gitti. Eğer sizler de kısa zaman içinde ev sahibi olmak istiyorsanız Vakıfbank'a mutlaka uğramalısınız! Aldığınız kredileri ise 120 aya varan vadeler ve %1,29'dan başlayan faiz oranları ile kolaylıkla ödeyebilirsiniz. 1 milyon TL’ye kadar kredi kullanımlarında faiz oranı %1,29'dan başlarken, 1 milyon TL’nin üzerindeki kredi kullanımlarında karşımıza çıkan faiz oranı %1,34 oluyor. Eğer sizler de Vakıfbank’ın SarıPanjur konut kredisine başvuracaksanız, aşağıdaki evrakları şubelere teslim etmeniz gerekiyor.

  • Başvuru Formu,
  • Satın alınacak konutun tapu fotokopisi,
  • Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı fotokopisi, sürücü belgesi),
  • İkametgah belgesi ya da adına kayıtlı son tarihli fatura (su, doğalgaz, telefon vb),
  • Gelir belgesi

Vakıfbank'tan 100.000 TL'lik konut kredisi aldığınızda 120 ay boyunca 1.642,88 TL ödeyerek borcunuzu kapatıyorsunuz. 120 ayın sonunda ise Vakıfbank'a toplamda 197.142,80 TL ödemiş oluyorsunuz.