Türkiye, deprem kuşağında bir ülke olduğundan 21.yüzyılda kentsel dönüşüme büyük bir ağırlık verdi. Bu çerçevede son yıllarda sürdürülen ve “6306” sayılı kanun kapsamında kentsel dönüşüm projelerine bir destekte Vakıfbank’tan geldi. Vakıfbank kentsel dönüşüm kredisi ile sadece %0.88 faizle konut kredisi kullanma imkanı sunuyor. Peki kimler Vakıfbank konut kredisi alabilir? Vakıfbank %0.88 faizli konut kredisi nasıl kullanılır?

Vakıfbank’tan Kentsel Dönüşüm Kredisi

Vakıfbank, 2022 yılında da kentsel dönüşüm projelerine yönelik olarak uygun faiz oranlı konut kredisi sunuyor. Vakıfbank, “6306” sayılı “Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun” kapsamında devlet faiz destekli konut kredisi sunuyor.

Vakıfbank tarafından sunulan kentsel dönüşüm kredisi kampanyasında Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından sağlanan faiz indirim desteği bulunuyor. Böylelikle çok daha uygun geri ödeme koşullarıyla kentsel dönüşüm projesi kapsamında %0.88 faizli konut kredisi kullanma fırsatı sunuyor.

Vakıfbank kentsel dönüşüm kredisi koşulları çerçevesinde mutlaka belirli şartlara sahip olunması gerekiyor. Buna göre konutlarını yeniden inşa etmek isteyen hak sahipleri, riskli yapılarda mimimum 1 yıl oturan kiracı veya sınırlı ayni hak sahipleri ile birlikte konutu riskli yapı tespit edilen ve farklı bir konut almak isteyen malikler yararlanabilmektedir.

Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!

Vakıfbank %0.88 Faizli Konut Kredisi

Vakıfbank tarafından kentsel dönüşüm kredisi kapsamında 3 aydan 120 aya varan vade imkanından yararlanılabilmektedir. Vakıfbank kentsel dönüşüm kredisi standart olarak %1.29 faiz oranından yararlanabilmektedir. Devletin faiz desteği sayesinde Vakıfbank kentsel dönüşüm kredisinde faiz oranları %0.88 faiz oranına kadar düşürülebiliyor. Buna göre 2022 yılında Vakıfbank kentsel dönüşüm kredisi çerçevesinde;

  • A sınıfı verimlilik için %0.41 faiz indirimiyle %0.88
  • B sınıfı verimlilik için %0.37 faiz indirimiyle %0.92
  • C sınıfı verimlilik için %0.33 faiz indirimliyle %0.96

Şeklinde faiz indirim desteği sağlanıyor. Böylelikle 2022 yılında kentsel dönüşüm projesi desteğinden yararlanarak, çok daha uygun geri ödeme koşullarıyla konut kredisi kullanma şansı yakalıyor. Vakıfbank kentsel dönüşüm kredisi başvuru işlemleri için mutlaka kişinin ve hak sahiplerinin Vakıfbank şubelerine giderek, şahsen başvuruda bulunması gerekiyor.