gerçekleştiriliyor. İlgili kurumlar tarafından doğal afetlere karşı daha güçlü yapıların inşası için riskli yapılar tespit edilerek, dönüştürülüyor. Türkiye genelinde her şehirde sürdürülen kentsel dönüşüm projeleri kapsamında devlet vatandaşa Vakıfbank aracılığıyla kentsel dönüşüm kredisi desteği sunuyor. İşte %0.8 faizli kentsel dönüşüm kredisi ve tüm koşulları!

Vakıfbank’tan Kentsel Dönüşüm Kredisi

2022 yılında Vakıfbank, kentsel dönüşüm projelerinden yararlanmak isteyen vatandaşlara yönelik olarak avantajlı faiz koşullarına sahip bir konut kredisi sunuyor. Devlet faiz desteği bulunan Vakıfbank kentsel dönüşüm kredisi afet riski altındaki yapıların dönüştürülmesine ilişkin kanun kapsamında sunulmaktadır.

Kimler Vakıfbank Kentsel Dönüşüm Kredisine Başvurabilir?

Vakıfbank’ın kentsel dönüşüm kredisinden yararlanabilecek kişilerde yine 6306 sayılı Kanun kapsamında açıkça belirtilmiştir. Buna göre 2022 yılında Vakıfbank kentsel dönüşüm kredisi desteğinden konutunu yeniden inşa ettirmek isteyen hak sahipleri, riskli yapılarda minimum 1 yıldır oturan kiracı veya sınırlı ayni hak sahipleri ve konutunun riskli yapı tespit edilmesi üzerine farklı bir konut almak isteyen malikler yararlanabilmektedir.

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

Vakıfbank Kentsel Dönüşüm Kredisi Faiz Oranları

Vakıfbank tarafından sunulan kentsel dönüşüm kredisinde devlet tarafından sağlanan faiz desteği bulunmaktadır. Böylelikle standart uygulamada faiz oranı %1.29 olan kentsel dönüşüm kredisinde faiz oranları hazine faiz desteğiyle birlikte enerji sınıfına göre %0.88’e kadar düşüyor. Bu kapsamda 2022 yılında devlet tarafından kentsel dönüşüm konut yapım kredisi ve kentsel dönüşüm bitmiş konut kredisi için devletin sunduğu faiz desteği ve güncel faiz oranları açıklandı.
Her iki kentsel dönüşüm kredisinde de 3 aydan 120 aya varan vade desteği sunuluyor. Ayrıca standart %1.29 olan faiz oranı;

  • A sınıfı verimlilikteki konutlar için %0.41 devlet faiz desteğiyle %0.88 faiz oranına iniyor.
  • B sınıfı verimlilikteki konutlar için %0.37 devlet faiz desteğiyle %0.92 faiz oranına iniyor.
  • Standart sınıftaki verimlilikteki konutlar için %0.33 devlet faiz desteğiyle %0.96 faiz oranına iniyor.

Vakıfbank Kentsel Dönüşüm Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank’ın kentsel dönüşüm kredisi başvuru işlemleri doğrudan şubeler üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Vatandaşların ilgili evrakları ile birlikte şahsen Vakıfbank şubelerine başvurmaları gerekiyor.