Konut satın almayı sevindiren haber Türkiye Finans’tan geldi. Türkiye Finans, çeşitli nedenlerle elinde bulunan gayrimenkullerin satışını e-ihale ile satışa sunuyor. Fahiş fiyat artışlarının yaşandığı gayrimenkul sektöründeki fiyatların aksine çok daha makul seviyelerdeki fiyatlara herkes ev sahibi olabiliyor. Peki Türkiye Finans konut satışı nasıl yapılıyor? Türkiye Finans’tan ev nasıl alınır? Türkiye Finans konut satışı koşulları neler? Sorularının yanıtları haberimize!

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

Türkiye Finans’tan Konut Satışı

Türkiye Finans, 2022 yılında da icra vb. yollarla eline geçen tüm konular için ihale usulünde satış gerçekleştiriyor. İhale usulünde gerçekleştirilen bankadan konut satışı sayesinde gayrimenkul sektöründeki fahiş fiyatlara oranlar çok daha makul seviyelerdeki fiyatlara ev sahibi olunabiliyor. Üstelik Türkiye Finans konut satışı hizmetlerinde %0 faizli konut kredisi desteği de bulunuyor. Her bütçeye uygun olarak düzenlenen Türkiye Finans konut kredisi kar payı oranları ile ilanda konutu satın alma hakkı elde eden kişiler, çok uygun geri ödeme koşullarıyla konuta sahip olabiliyor.

Türkiye Finans tarafından gerçekleştirilen konut satışları Türkiye’nin önemli elektronik ihale platformları aracılığıyla yapılmaktadır. Bu çerçevede 2022 yılında Türkiye Finans tarafından satışa koyulan konutları takip etmek ve teklif oluşturmak için “bankadan.com”, “intengo”, “tapu.com”, “müzayede.com” ve  “mülkedin” platformları kullanılabiliyor. Bu platformlarda yer alan Türkiye Finans konut satış ilanlarına anında teklif oluşturulabiliyor.

Türkiye Finans Konut Satış İhalesi Koşulları

Elektronik ihale altyapısı olduğundan Türkiye’nin her yerinden vatandaşlar katılım sağlayabiliyor. İhaleye katılmak isteyen kişilerin Türkiye Finans tarafından ilana özel olarak belirlenen hizmet bedeli tutarını ödemesi gerekiyor. Bu ödemeyi yapan herkes ihaleye katılabiliyor ve teklif verip, yükseltebiliyor. İhale süreci sonunda en yüksek teklife sahip olan kişi Türkiye Finans %0 faizli konut kredisi desteğiyle de evi satın alabiliyor.

Güncel Türkiye Finans Konut Satış İlanları

2022 yılında Türkiye Finans tarafından anlaşmalı olduğu e-ihale platformlarına sık sık yeni konut satış ilanı girilmeye devam ediliyor. İşte o ilanlardan bazıları;

  • Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde 108 metrekare 2+1 apartman dairesi 8.177 TL hizmet bedeli ve 231.000 TL başlangıç bedeliyle satışa sunuluyor.
  • Hatay’ın Payas ilçesinde 74 metrekare 2+1 apartman dairesi 6.230 TL hizmet bedeli ve 176.000 TL başlangıç bedeliyle satışa sunuluyor.