Türkiye deprem riski yüksek bir coğrafyada bulunur. Deprem kuşağında olmasının önemini de tarihimiz boyunca karşılaştığımız büyük depremlerle acı bir şekilde deneyim ettik. Günümüzde Türkiye genelinde depreme dayanıklı binalar için kentsel dönüşüm projeleri yürütülüyor. Eski ve sorunlu olduğu binalar yıkılıyor ve yerine yenileri yapılıyor. Vakıfbank ise kentsel dönüşüm projesi kapsamında bulunanlara sadece %0.88 kredi faiz oranıyla kentsel dönüşüm kredisi sunuyor. Vakıfbank’ın kentsel dönüşüm kredisinin koşulları ve diğer ayrıntıları haberimizde!

Vakıfbank Kentsel Dönüşüm Kredisi Kampanyası

Türkiye genelinde kurumlar tarafından sürdürülen kentsel dönüşüm projeleri ile herkesin daha güvenli evlerde yaşamalarının sağlanması hedefleniyor. Vakıfbank ise bu kentsel dönüşüm projesi sahası içerisinde evi bulunan kişilere ihtiyaçları doğrultusunda kentsel dönüşüm kredisi sunuyor. Vakıfbank’ın kentsel dönüşüm kredisi özellikle konutlarını yeniden inşa etmek isteyenlere, riskli yapılarda en az 1 yıl oturan kiracı ve sınırlı hak sahipleri ile konutu riskli yapı olarak tespit edilen ve farklı konutta oturmak isteyenlere sunulmaktadır.

Akbank SMS Gönderen Kişilerin Hesabına %0 Faizle 10.000 TL Göndereceğini Açıkladı! Akbank SMS Gönderen Kişilerin Hesabına %0 Faizle 10.000 TL Göndereceğini Açıkladı!

Vakıfbank’ın kentsel dönüşüm kredisinde devlet faiz desteği bulunuyor. Bu kapsamda faiz destekli olarak 400.000 TL’ye kadar kredi limiti tanımlanabilmektedir. Birden fazla bağımsız bölüme sahip olan hak sahipleri için faiz destekli kredi limiti her bir bağımsız bölüme yönelik 400.000 TL sınırıyla toplamda 2.000.000 TL’ye kadar çıkartılabilmektedir.

Vakıfbank %0.88 Faizli Konut Kredisi

Kentsel dönüşüm kredisinde devlet tarafından faiz desteği sağlanmaktadır. Böylelikle Vakıfbank’tan kentsel dönüşüm konut kredisini sadece %0.88 kredi faiz oranıyla kullanabilmek mümkün oluyor. Vakıfbank kentsel dönüşüm konut yapım kredisi ve kentsel dönüşüm bitmiş konut kredisi olarak iki farklı kredi türü sunmaktadır. Bu iki farklı kredi türünde de A sınıfı enerji verimliliğine sahip konutlarda %0.88 kredi faiz oranı uyguluyor. B sınıfı enerji verimliliğine sahip konutlara %0.92 ve standart enerji verimliliğine sahip konutlara %0.96 kredi faiz oranı uyguluyor.

Vakıfbank kentsel dönüşüm kredisinde %0.88’den başlayan kredi faiz oranlarının yanı sıra 120 aya varan vade desteği de sunuluyor. Böylelikle kentsel dönüşüm kapsamında depreme dayanıklı konulara sahip olabilmek herkes için çok daha kolay hale geliyor.