PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek! PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek!

Son aylarda özellikle büyükşehirlerden ev sahibi olmak iyiden iyiye zorlaşmaya devam ediyor. Kira fiyatlarının neredeyse ikiye hatta üçe katlandığı şu günlerde vatandaşlar kira ödemek yerine ev sahibi olacağının hayallerini kurarken, satılık ev fiyatlarının da hızla artması hayallerin suya düşmesine neden oluyor. Bir de bankaların sunduğu konut kredilerinde faiz artışlarının yaşanması; iyiden iyiye ev satın almayı imkansız hale getiriyor ancak bu noktada bankaların satışa sunduğu konutlar dikkatleri çekiyor.

Bildiğiniz gibi bankalar müşterilerinden tahsis edemediği borçlar için haciz işlemlerini başlatıyor, bu haciz işlemleri sonucunda da bankaların bünyelerinde birçok konut birikmiş oluyor. Bu konutlar da üçüncü parti web siteler aracılığıyla ile satışa çıkıyor. Dairelerin uygun fiyatlı olmasının nedeni ise ekspertiz fiyatı üzerinden satışa çıkması ve KDV, emlakçı komisyonu gibi giderlerin bulunmaması.

Bugün sizler için Ziraat Bankası'nın sunmuş olduğu konutları araştırdık!

Ankara'da 100.000 TL'ye Daire!

Ziraat Bankası'nın satışa sunduğu ilk daire Ankara'nın Beypazarı İlçesi, Ayvaşık Mahallesi, Beytepe İrfan Gümüşel Caddesi, No: 31 adresinde bulunuyor. Henüz inşaat hali devam eden dairenin %75'i tamamlanmış durumda. 100 metrekare genişliği ve 2 oda 1 salon yapısıyla karşımıza çıkan dairenin satış fiyatı ise oldukça uygun. Henüz inşaatı tamamlanmadığı için çok uygun fiyata satılan daire 109.000 TL'den alıcılarını bekliyor. Teklif vermek için ise 6.540 TL'lik teminat bedelini ödemeniz gerekiyor.

İzmir Bayındır'da Müstakil Ev!

İzmir, Bayındır İlçesi, Kızılcaova Mahallesi, Köy İçi Mevkii, Dere Sokak, No:3/1'de bulunan müstakil evin arazisinin büyüklüğü tam 650 metrekare genişliğinde. Arazinin içinde ise toplamda 320 metrekare genişliğe sahip farklı yapılar bulunuyor. Şimdilik ev sahibinin oturduğu bu müstakil ve ev arazisinin fiyatı 285.000 TL olarak karşımıza çıkıyor. Bu müstakil evi satın almak isteyenlerin elini çabuk tutması gerekiyor, çoktan teklif verilmiş bile!

Ankara'da 120 Metrekare Daire!

Ankara'nın Etimesgut İlçesi, Süvari Mahallesi, 1544 Cadde, Samet Apartmanı, No: 2 adresinde bulunan dairenin genişliği tam 120 metrekare olarak karşımıza çıkıyor. 3 oda 1 salondan oluşan dairenin satış fiyatı ise 335.000 TL olarak belirlenmiş durumda.