Ülke çapında ev fiyatlarının fahiş bir şekilde artmasıyla birlikte, birçok kiracı bir anda evsiz kalmaya ve mağdur olmaya devam ediyor. Evlerini daha yüksek fiyattan kiralamak isteyen ev sahipleri, ya fiyatı artırmak ya da eski kiracılarını evden çıkartarak evleri için yeni kira sözleşmesi yapmak istiyor. Bu nedenle de büyük küçük birçok kentte aynı şekilde kira sorunu gitgide büyüyor. Son olarak yine bir ev sahibinin kiracısını çıkartmak için yaptığı yepyeni bir zulümle daha karşılaştık. Bursa'nın İznik ilçesinde kiracılarını çıkartmak isteyen bir ev sahibi, kiracılarının üst katında zıplıyor, baca borularını delip yüksek sesle müzik açıyor. İşte detaylar!

Bir Kira Çilesi de Bursa'dan

Kirada oturmak gerçekten çok zor. Ama eğer anlayışsız bir ev sahibinin evinde kiracıysanız, bu dünyanın en zor işi diyebiliriz. Son dönemlerde fırlayan ev fiyatları ile birlikte hemen hemen her gün yeni bir kiracı ev sahibi tartışmasına tanık oluyoruz. Son anlaşmazlık ise Bursa'dan geldi. Ancak Bursa'nın İznik ilçesinde yaşanan ev çıkmazının tartışma şekli biraz ilginç. Çünkü ev sahibi kiracılarını evden çıkartabilmek için, üst kattaki dairesinden zıplıyor ve hatta yetinmeyip baca deliğinden müzik dinletiyor. Dahası, evin içinde tencere tava çalan ev sahibi, yarattığı gürültü kirliliği ve işkencesi ile kiracılarını bir an evvel evden çıkartmak için elinden geleni ardına koymuyor.

Sosyal Medyada Gündem Olan ve "Bilecikli Targeryan" Olarak Anılan Melek Mızrak Subaşı: "Cumhuriyet Kadınlarının..." Sosyal Medyada Gündem Olan ve "Bilecikli Targeryan" Olarak Anılan Melek Mızrak Subaşı: "Cumhuriyet Kadınlarının..."

Şikayetçi Oldu

3 çocuğu ve eşi ile birlikte o evde yaşayan kiracı Nusret Durmaz ise, artık son yaşadıklarını videoya çekerek görüntüleri sosyal medyadan paylaştı. Nusret Durmaz, kendisinin ve ailesinin sürekli ev sahipleri Tenzile B.'nin psikolojik baskılarına maruz kaldığını, kendisinin evin içinde zıpladığını, tencere tava çaldığını ve tüm bunların ardından da gece vakti borusunu delerek alt kata gece müzik dinlettiğini aktardı. Ev sahibi Tenzile B.'nin yaptıklarını videoya kaydeden Nusret Durmaz, ev sahibinin kendisine saldırdığı anı da görüntülemeyi başardı. Evi basan, gürültü yaparak kendisini ve ailesini rahatsız eden ev sahibi hakkında İznik İlçe Emniyet Müdürlüğüne giderek şikayetçi oldu. Durmaz, ev sahibinin tek amacının yüksek fiyattan kira almak olduğunu vurgulayarak, "2 yıldır bu evdeyiz. Her ay kiramızı ödüyoruz. Amacı daha yüksek fiyattan kiraya vermek. Soba borusundan bize müzik dinletti. Şu anki bu durum toplumun kanayan yarası. Haklıysanız peşini bırakmayın. Zorbalıkla bu işler olmaz. Şikayetçi olduk” dedi.