Günümüz koşullarında birikim yapabilmek çok mümkün olmuyor. Hal böyle olunca da vatandaş acil nakit ihtiyaçları için banka kredilerine başvuruyor. Belli bir tutara kadar yalnızca gelir belgesi ile kredi veren bankalar, yüksek tutardaki krediler için teminat talep edebiliyor.

Bankaların ipotek karşılığı verdiği bu krediler sayesinde hem sicili bozuk olanlar kredi kullanma imkanı buluyor, hem de kredi kullanmak isteyen vatandaşlar yüksek tutarlarda finansman bulabiliyor. İşte ipotek karşılığı kredi veren bankalar ve koşulları!

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

Vakıfbank

Vakıfbank, %1,79 faiz oranı ve 36 aya varan vadelerle ipotek karşılığı kredi imkanı sunuyor. Bu kredi kapsamında, 50 bin TL ve altındaki tutarlar için maksimum vade tutarı 36 ay olarak belirlenirken, 50 bin TL üzerindeki tutarlar için bu süre 24 ay ile sınırlandırılıyor. Krediye teminat olarak gösterilecek gayrimenkul için 1100 TL ile 4118 TL arasında değişen tutarda ekspertiz ücreti alınıyor. Vakıfbank'tan kullanılacak ipotek karşılığı ihtiyaç kredisi aylık eşit taksitli, değişken taksitli ya da 3 aylık eşit taksitli taksitler halinde kullanılabiliyor.

Ziraat Bankası

Yüksek tutarda kredi kullanmak isteyen ya da geliri kullanmak istediği kredi tutarı için yeterli görülmeyen vatandaşlara destek Ziraat Bankası'ndan geliyor. Ziraat Bankası, kendisine ait gayrimenkulü teminat olarak gösteren müşterilerine yüksek tutarda kredi kullanma imkanı sunuyor. Bu kampanya kapsamında; kullanılabilecek azami kredi limiti; konut için ekspertiz değerinin %80’i, iş yeri için ekspertiz değerinin %75’i, imarlı arsa için %50’si oranında oluyor. 50 bin TL ve altındaki kredi kullanımları için maksimum vade süresi 36 ay olarak belirlenirken, 50 bin TL'yi aşan tutarlarda bu süre 24 aya düşüyor. Ziraat Bankası tarafından sunulan bu krediye Ziraat Bankası şubelerinden başvurulabiliyor.

Akbank

Yüksek tutarlı ve uzun vadeli ihtiyaçlarınız için bir çözüm de Akbank'tan geliyor. Akbank, kendinize veya yakınınıza ait bir evi teminat vererek nakit ihtiyacınızı uzun vadeler ve uygun ödeme koşulları ile karşılayabileceğiniz bir kredi imkanı sunuyor. Bu krediden faydalanabilmek için; 18 yaşını doldurmuş olmak, istihbaratta bir olumsuzluk olmaması, gelirin belgelenebilmesi ve kredi taksitinin hane halkının aylık ortalama gelirinin %50'sini geçmemesi gerekiyor. Akbank'ın bu avantajlı kredisinin faiz oranları %2,38 ile %2,47 arasında değişiyor.