Masrafları nedeniyle kredi çekmek isteyen ancak düşük kredi notu veya yüksek kredi limiti nedeniyle kredi kullanamayanları sevindiren haber o bankalardan geldi. Türkiye’nin 2 büyük kamu bankası Vakıfbank ve Ziraat Bankası ile birlikte Akbank tarafından ipotek karşılığında ihtiyaç kredisi kullandırılıyor. 2022 yılında kredi notu düşük olduğu için veya gelirini belgelendiremediği için kredi kullanamayanlar ipotekli ihtiyaç kredisinden yararlanabiliyor. Peki Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Akbank ipotek ile kredi koşulları neler?

Vakıfbank İpotekli İhtiyaç Kredisi

Vakıfbank, 2022 yılında acil nakde ihtiyacı olan ancak kredi notu düşük olanları sevindiren kampanyayı duyurdu. Vakıfbank, ipotek karşılığı taksitli ihtiyaç kredisi kampanyası ile birlikte herkesin rahatlıkla kredi çekebilmesine yardımcı oluyor. İpotekli ihtiyaç kredisi kampanyası sayesinde kredi notu düşük olan, gelirini belgelendiremeyen veya kullanmak istediği kredi limiti yüksek olanlarda kolayca kredi kullanabiliyor.

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

Vakıfbank ipotek karşılığı ihtiyaç kredisi kampanyasında tam 36 aya varan vade imkanından yararlanılabiliyor. Ayrıca Vakıfbank kredi ödemelerinin daha rahat şekilde yapılabilmesi için 3 aylık dönemli veya değişken taksitli şeklinde tüketicilerin gelir durumuna göre düzenlenecek ödeme planı alternatifleri de sunuyor.
Vakıfbank ipotekli ihtiyaç kredisinde tanımlanacak kredi limiti, teminat olarak gösterilen gayrimenkulün ekspertiz değeri ile sınırlıdır.

Ziraat Bankası İpotek Karşılığı İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası, kredi notu düşük olan veya yüksek tutarlı kredi çekmek isteyenler için ipotek karşılığı ihtiyaç kredisi sunuyor. Ziraat Bankası ipotek karşılığı ihtiyaç kredisinde ipotek gösterilen konutun ekspertiz değerinin %80’inine kadar, işyerinin ekspertiz değerinin %75’ine kadar ve imarlı arsanın %50’sine kadar kredi limiti tanımlamaktadır

Bankacılık mevzuatı gereğince 50.000 TL’ye kadar 36 ay vade sunuyor. Ancak 50.001 TL ile 100.000 TL arasına 24 ay ve 100.001 TL ve üzerine ise 12 ay vade kullandırıyor.

Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisi Kampanyası

Kredi notu düşük olanlar, yüksek tutarlı kredi limitinden yararlanmak veya uzun vadeli gereksinimleri olanlar için Akbank’tan ipotekli ihtiyaç kredisi kampanyası geldi. Teminat olarak konut ve işyeri ipoteği alınabilmektedir. Ayrıca alınacak kredi tutarının aylık taksit tutarlarının hane gelirinin aylık ortalamasının %50’sinden fazla olmaması gerekmektedir.