Gayrimenkul sektöründeki fiyatlarda yaşanan ciddi artışlar, ev sahibi olmak isteyenleri hayal kırıklığına uğratıyor. Ancak gayrimenkul piyasasının çok altındaki fiyatlara ev sahibi olabilmek ise mümkün. Herkesi bütçesine uygun şekilde ev sahibi yapan fırsat ise e-ihale’den gayrimenkul alımı ile sunuluyor. E-ihale’den gayrimenkul nasıl alınır? E-ihale katılım şartları neler? Tüm detaylar haberimizde!

E-İhale’den Gayrimenkul Nasıl Alınır?

Günümüzde e-ihale ile satışa çıkartılan gayrimenkuller, genellikle sektörün çok altındaki fiyatlara sahip oluyor. Üstelik ihale usulünde gerçekleştirilen satışlar sayesinde ciddi rakamlarda yükselme olmadan herkes tarafından satın alım imkanı sağlanabiliyor.

Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı! Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı!

E-ihale ile satışa çıkartılan konut ve işyerleri, temel olarak banka kredi borçları ve kamu borçları gibi pek çok hususa bağlı olarak gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle de halk arasında icradan satılık ev olarak değerlendirilen bu satış ilanları çevrimiçi olarak yayınlanıyor. Böylelikle vatandaşlar Türkiye’nin dört bir yanından rahatlıkla bu satış ilanlarına teklif verebilme imkanına sahip olabiliyor.

E-İhale yani elektronik ihale platformlarında bankalardan, kamu kurumlarından gelen satış ilanları yer almaktadır. Borç nedeniyle uygulanan icra çerçevesinde ele geçen tüm gayrimenkuller, internet ortamında ihaleye çıkartılıyor. Söz konusu ihalelere katılım göstermek isteyen kişilerin ise bu ilanlar için teminat bedeli ödemesi yapıyor. Teminat bedelleri ise ilanların “satışa esas bedelleri” üzerinden belirlendiği için ilanlara göre değişiklik göstermektedir.

Güncel E-İhale Gayrimenkul İlanları

2022 yılında gayrimenkul piyasasında hızla yaşanan fiyat artışı e-ihale ile satışa çıkartılan gayrimenkuller üzerinde pek fazla etkili olmadı. Bu kapsamda 2022 yılında da herkesin uygun fiyata ev sahibi olabilme şansı sunan e-ihale gayrimenkul satış ilanları yayınlanmaya devam ediliyor. Güncel gayrimenkul e-ihale satış ilanları takip edilerek, en uygun olanlar için anında teklif  verilebiliyor. İşte o ilanlardan birkaçı;

  • Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde 2+1 oda ve 78 metrekare 10.kattaki apartman dairesi 300.000 TL muhammen bedelle satışta bulunuyor.
  • Kocaeli’nin Gebze ilçesinde 2+1 oda ve 69 metrekare dubleks daire 392.700 TL muhammen bedelle satışa sunuluyor.
  • Kars’ın merkez ilçesinde 2+1 oda ve 98 metrekare apartman dairesi 250.000 TL muhammen bedelle satışa sunuluyor.