Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

Türkiye, deprem kuşağında yer alan bir ülke olarak, geçmişinde de bunun acılarını çok fazla çeken bir ülke. Bu sebeple 2000’li yıllarda hayata geçirilen ve ülke genelini kapsayan kentsel dönüşüm projeleriyle bu alanda yeni acıların yaşanmasının önüne geçilmesi hedefleniyor. Bu çerçevede kentsel dönüşüm projelerinden yararlanmak isteyenlere yönelik olarak önemli destek ve teşviklerde sağlanıyor. Bu desteklerden birisi de Vakıfbank tarafından sağlanan kentsel dönüşüm kredisi oldu. Peki Vakıfbank kentsel dönüşüm kredisini kimler alabilir? Vakıfbank kentsel dönüşüm kredisi faiz oranları ve vade sayısı ne kadar? Detaylar haberimizde!

Vakıfbank’tan Kentsel Dönüşüm Kredisi

Vakıfbank, 2022 yılında kentsel dönüşüm projelerinden yararlanmayı düşünen kişilere yönelik olarak avantajlı faiz oranlarına sahip kentsel dönüşüm kredisi sunuyor. Banka tarafından 6306 sayılı Kanun nezdinde sunulan kentsel dönüşüm kredisi ile vatandaşların rahatlıkla bu projelerden yararlanabilmeleri sağlanıyor. Böylelikle riskli yapılarda oturan vatandaşların, depreme dayanıklı konutlara sahip olabilmeleri sağlanıyor.

Vakıfbank Kentsel Dönüşüm Kredisini Kimler Kullanabilir?

Vakıfbank tarafından sağlanan kentsel dönüşüm kredisinden yararlanabilmek için belirli şartlara sahip olunması gerekiyor. Buna göre kentsel dönüşüm kredisi başvurusu konutunu yeniden inşa etmek isteyen hak sahipleri tarafından yapılabiliyor. Ayrıca riskli yapıda minimum 1 yıldır oturan kiracı veya sınırlı ayni hak sahibi ile konutu riskli yapı olan ve farklı bir konutta oturmak isteyen malikler başvuru gerçekleştirebilmektedir.

Kentsel Dönüşüm Kredisinde Faiz Desteği

Devlet, 2022 yılında Vakıfbank kentsel dönüşüm kredisi için faiz desteği sunuyor. Standart Vakıfbank kentsel dönüşüm kredisi faiz oranı %1.29 olarak uygulanmaktadır. Ayrıca 3 aydan 120 aya varan vade desteği de sağlanmaktadır. Vakıfbank tarafından kentsel dönüşüm kredisi “yapım kredisi” ve “bitmiş konut kredisi” olarak 2 şekilde verilmektedir. Ancak ikisinin de koşulları aynı şekildedir.

2022’de devlet Vakıfbank kentsel dönüşüm kredisi için enerji verimlilik sınıfına göre değişen faiz desteği sağlamaktadır. Buna göre A sınıfı için %0.41, B sınıfı için %0.37 ve standart sınıf için %0.33 faiz desteği sağlamaktadır. Bu şekilde 2022 devlet faiz destekli Vakıfbank kentsel dönüşüm kredisi faiz oranları A sınıfı için %0.88, B sınıfı için %0.92 ve standart %0.96 olarak uygulanmaktadır.