Nusret, Maçka'daki Park Hyatt Oteli İçin Tanıtım Videosu Yayınladı, Gözlükle Duşa Girdi! Nusret, Maçka'daki Park Hyatt Oteli İçin Tanıtım Videosu Yayınladı, Gözlükle Duşa Girdi!

Geçtiğimiz Haziran ayında İstanbul'un Ümraniye ilçesinde yaşayan 60 yaşındaki Gürsel Kaya, evde temizlik yaparken gürültü çıkardığı için 58 yaşındaki eşi Şengül Kaya'yı elektrikli süpürgenin kablosu ile boğarak öldürmüştü. Sanık Gürsel Kaya'nın tutuklu olarak çıkartıldığı duruşma, Anadolu 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Mahkemede G. Kaya'nın savunması dinlendi. İşte detaylar!

Hatırlamıyorum Dedi

İstanbul'un Ümraniye ilçesinde temizlik esnasında çok gürültü yaptığı gerekçesiyle eşi Şengül Kaya'yı darp eden ve ardından da elektrikli süpürgenin kablosu ile boğan Gürsel Kaya'nın çıkartıldığı ilk duruşma, Anadolu 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Duruşmada Gürsel Kaya eşini öldürdüğünü hatırlamadığını iddia ederek ayrıca 'Ben olayı gerçekten hatırlamıyorum. Eşimi o halde görünce şoka girdim. 3 çocuğum anne babasız kaldı. Ben cezaevine girdim' ifadelerini kullandı. Davada tutuklu sanık Gürsel Kaya'nın savunması dinlenirken duruşmada tarafların avukatları da hazır bulundu.

Psikiyatri Tedavisi Görmüş

Ağırlaştırılmış müebbet cezası istemiyle yargılanan Gürsel Kaya'nın iddianamesinde, Gürsel ve Şengül Kaya'nın arasında düğün işleri ve ev temizliği nedeniyle bir tartışma çıktığı ve bu esnada Gürsel Kaya'nın eşini itip düşürdüğü, elleriyle boğazını sıktığı, bir süre sonra da elektrikli süpürge kablosu ile nefessiz bırakıncaya kadar boğduğu belirtildi. Bunun ardından oğlunu arayarak eve ambulans çağırıldığı kaydedilen iddianamede Şengül Kaya'nın hayatını kaybettiği ve Gürsel Kaya'nın emniyetteki ifadesinde suçlamayı kabul ettiği de hatırlatıldı. Gürsel Kaya ise buna istinaden, '2019 yılından bu yana yaşadığım baş ağrısı edeniyle psikiyatristin verdiği ilaçları kullanmaktayım. Ümraniye Devlet Hastanesinde tedavi gördüm. Bir türlü geçmeyen baş ağrısından mustaribim.  Olay tarihinde sabah 07.00'de eve geldim. Sanayide bekçilik yapıyorum. Saat 15.00'e kadar uyudum. Bu sırada evde sadece eşim vardı. Saat 15.00 sıralarında eşim beni uyandırdı. Kahvaltı yapmamı istedi. Ben kahvaltı yaparken o evi süpürmeye başladı. Baş ağrısının başlaması üzerine banyoya gidip elimi yüzümü yıkadım. Eşim hala evi süpürmeye devam ettiğinden kendisinden sessiz olmasını istedim. Ancak cevap vermeden süpürmeye devam etti. Banyoya gidip tekrar geldiğimde, eşimi yerde yatar vaziyette buldum. Hemen uyandırmaya çalıştım. Daha sonra önce 112'yi arayıp yardım çağırdım, akabinde oğlum Faruk'u aradım. Bu sırada yaşananları hatırlamıyorum. Alt komşumuzu da oğlum Faruk aramış. O polisler geldikten sonra yukarıya geldi. Pişmanım. Ben olayı gerçekten hatırlamıyorum. Eşimi o halde görünce şoka girdim. 3 tane çocuğum anne babasız kaldı. Ben cezaevine girdim' dedi.