Yaşanan ekonomik darboğaz sırasında, her kesimden farklı ihtiyaçlar ortaya çıkıyor. Nakit darlığı tüm kesimler için, olağanüstü önlemler alınması gereken bir süreçten geçilmesine sebep oluyor. Bu çerçevede Akbank hazırladığı yeni tür bankacılık ürünleriyle, müşterilerini rahatlatmaya yönelik bir çalışma yürütüyor. Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisi bu ürünlerden biri olarak sunuldu. Yüksek miktarda nakit ihtiyacı oluştuğunda, size ait ya da bir yakınıza ait gayrimenkulü bankaya ipotek ettirerek, istediğiniz tutarda krediyi hemen kullanabiliyorsunuz. İpotekli İhtiyaç Kredisi kapsamında işyerleri de ipotek edilebiliyor.

Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisi Kampanyası Özellikleri

Yüksek miktarlarda kredi ihtiyaçlarına çözüm oluşturması amacıyla hazırlanmış olan bu üründen, 18 yaşını doldurmuş olan herkes faydalanabiliyor. Söz konusu gayrimenkul ya da işyerinin, başvuru sahibinin kendisi üzerine ya da yakınlarının üzerine olması gerekiyor. Kredi tutarı en fazla hane aylık gelirinin % 50’si oranında ödeme yapılabilecek şekilde olması gerekiyor.  İpotek edilecek gayrimenkule ait tapu belgesiyle birlikte yapılan başvurular, kısa süreli bir ön araştırma iptek işlemlerinin yapılmasının ardından süratle kullandırılıyor.

O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli

Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisinde, İpoteğe Konu Gayrimenkuller Nelerdir?

Kişinin kendisinin üzerine olan ev, işyerleri, ipotekli ihtiyaç kredisi kullanılabilmesi için yeterli oluyor. Bunun yanında Kişinin yakın akrabalarının üzerine olan ev, iş yeri gibi gayrimenkullerde, krediyi kullanabilmek için gerekli ipoteği karşılıyor. Kredi kullanımı sırasında kredi süresini kapsayan Hayat Sigortası yapılması zorunluluğu bulunuyor.

Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisi Koşulları

  • Başvuru sahibinin 18 Yaşını doldurmuş olması gerekiyor.
  • İpotekli İhtiyaç Kredisi için, konut ve işyeri olmak üzere ipoteğe konu gayrimenkule sahip olunması gerekiyor.
  • Konut ve iş yeri olarak yakınlarının üzerine gayrimenkul olanlarda, krediden faydalanabiliyor.
  • Hayat Sigortası Yapılıyor.
  • Hane halkının aylık gelirinin % 50’ si oranında aylık eşit taksitli İpotekli İhtiyaç Kredisi kullanılabiliyor.
  • Gelir belgesi arz edilmesi gerekiyor.

Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisi Başvurusu İçin Gereken Belgeler

  • İpotekli İhtiyaç Kredisi kullanabilmek için gerekli olan belgeler arasında Teminat için verilecek konut ya da iş yeri tapusu olması gerekiyor.
  • Kimlik belgesiyle birlikte gelir belgesi ibrazı isteniyor. Çalışan kişiler için maaş bordrosu yeterli oluyor.
  • Gerekli görülürse adres teyidi için ilave belge talebi söz konusu olabiliyor.
  • Başvuruları teminat işlemlerinin gerekmesi nedeniyle doğrudan şubeler aracılığıyla yapmanız, işlemleri hızlandırma açsından önemli.