Nusret, Maçka'daki Park Hyatt Oteli İçin Tanıtım Videosu Yayınladı, Gözlükle Duşa Girdi! Nusret, Maçka'daki Park Hyatt Oteli İçin Tanıtım Videosu Yayınladı, Gözlükle Duşa Girdi!

Temizlik yaparken kullanabileceğimiz çok sayıda ve markada ürün yer alıyor. Marketlerdeki temizlik ürünleri reyonlarını gezerken her geçen gün yepyeni ürünlerle karşılaşmaya da devam ediyoruz. Ancak eğer temizlik ürünü olarak özellikle ağır kimyasal ürünler kullanmaktan kaçınmaya özen gösteriyorsanız reyonlardaki o ürünlerin birçoğu size göre değil maalesef. Bunun yerine eski zamanlardan beri kullanılagelen doğal temizlik ürünleri sizi daha çok tatmin edecektir. Bu ürünlerin başında ise Arap sabunu geliyor. İşte Arap sizin için sabununun kullanım alanları!

Arap Sabunu ile Doğal Temizlik

Birçoğumuz yaşam alanlarımızın temizliğini yaparken bu konuda doğal ürünler kullanmayı tercih ediyoruz. Ancak maalesef bunun için her zaman su ve sabun dilediğimiz temizlik sizin için yeterli olamayabiliyor. İşte tam da bu durumda yüzyıllardır kullanılan Arap sabunu devreye giriyor. Arap sabunu sayesinde birçok alanın temizliğini yapabiliyor ve üstelik de içimiz rahat bir şekilde bu temizliği gerçekleştirebiliyoruz. Peki ama Arap sabununu nerelerde kullanabiliriz? Eskiden beri özellikle halı yıkamanın baş kahramanı olan Arap sabununu başka hangi alanlarda kullanabiliriz? İşte bu sorunun cevapları!

Arap Sabununun Kullanım Alanları

  • Arap sabunu aslında beklediğinizin çok çok üzerinde alanda kullanabileceğiniz bir temizlik ürünü. Örneğin özellikle tül perdelerinizin ve beyaz çamaşırlarınızın makineden bembeyaz ve yumuşacık çıkmasını istiyorsanız 1 kapak Arap sabunu ile 1 kapak çamaşır sodasını makinenizin deterjan gözüne koyarak yıkama yapabilirsiniz. Sonuca inanamayacaksınız.
  • Arap sabununun bir diğer kullanım alanı ise el sabunu. Arap sabununu sıvı sabun haline getirerek rahatlıkla kullanabilir ve ellerinizin yumuşacık olmasını sağlayabilirsiniz.
  • Eğer yemeğinizi yaptıktan sonra aşırı yağlı bir tencere ile karşı karşıya iseniz ince bir bulaşık teli ve bir miktar Arap sabunu ile tencerenizi ovaladıktan sonra bol su ile durulayabilirsiniz.
  • Koltuğunuza ya da halınıza bir şeyler döküldüğünde ve lekelendiğinde yarım kova sıcak suya iki kaşık Arap sabunu koyarak lekeli alanı bu karışımla silebilirsiniz.
  • Duşakabininizi temizlemek istediğinizde uzun saatler boyunca uğraşmak yerine her duştan sonra Arap sabunu ile silecek olursanız, bu alanın hem daha geç kirlendiğini hem de pırıl pırıl olduğunu göreceksiniz.