Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

Evden yapılabilecek iş modelleri, salgın nedeniyle yaşanan olağanüstü süreç içerisinde özel bir şekilde gelişebilme olanağına sahip oldu. Önceleri de ev hanımları, öğrenciler gibi potansiyelleri değerlendirmeyi hedefleyen, evden çalışma modelleri bulunuyordu. Ancak salgın ve sonrasında yaşadığımız ekonomik zorluklar, bu iş modellerinin giderek gelişmesine neden oldu. İşkur evde3 iş fırsatları açısından, zaman zaman potansiyellerin oluştuğu bir kurum.


İşkur aracılığıyla, aradıkları çalışanlara daha kolay ve daha güvenli bir şekilde ulaşabilen işletmeler, evlere iş verme konusunda da İşkur’u tercih ediyorlar. Dahası evlere iş verilmesi, yol, yemek, sigorta gibi ilave çalışan masraflarından şirketlerin kurtulmasını da sağlıyor. Ancak evde çalışma sistemi, aynı zamanda sigortalı çalışan olunmaması anlamına da geliyor. Bu durum bir devlet kurumu olan İşkur’da, evlere iş verilir şeklinde ilanların da olamamasına sebep oluyor.


İşkur Evde İş İlanları Nasıl Bulunur?


İşkur evde iş fırsatlarından faydalanabilmek için, öncelikle sisteme giriş yapılması gerekiyor. E-devlet şifresi ile sisteme giriş yapabildiğiniz gibi, İşkur’a üye olarak da sisteme giriş yapabiliyorsunuz. Ardından Açık İş İlanları bölümünden, vasıflarınıza uygun iş ilanlarını incelemelisiniz. Bu inceleme sırasında, evde iş, evlere iş veren şirketler gibi aramalar yerine, paketleme işçisi, triko paketleme, kuru yemiş paketleme ve benzeri paketleme aramaları yapmanız gerekiyor.
Var olan ilanlara başvurarak özellikle evde paketleme yaparak para kazanabileceğiniz çeşitli şirketlere ulaşabilirsiniz. Bunun yanında evde çeşitli Call center ya da müşteri hizmetleri temsilcisi olarak çalışabileceğiniz iş ilanları da İşkur’da yer alıyor.


İşkur Evde İş Fırsatları İçin Şartlar Nelerdir?


Evde iş fırsatlarından faydalanabilmek için, İşkur’un en yakın şubesine başvurmanız ve vasıflarınız, sertifikalarını, iletişim bilgileriniz gibi bilgileri kayıt ettirmeniz gerekiyor. Buna göre açılan iş ilanlarından size uygun olanlarla ilgili SMS aracılığıyla da bilgi alabiliyorsunuz. İşkur üzerinden aldığınız ve başarıyla teslim ettiğiniz her iş, aynı zamanda sizin için bir kariyer oluşturuyor. Dolayısıyla benzeri işleri daha sonra daha kolay bulabilmenize de yardımcı oluyor.


İşkur Evde İş Fırsatlarıyla Ne Kadar Kazanabilirim?


Toka, takılar, kuru yemiş, cetvel ve kırtasiye malzemeleri, mandal ve benzeri ürünlerin paketleme işleri el çabukluğu ve zaman ayırmaya bağlı olarak iyi bir gelir kapısı haline gelebiliyor. Bu tür işler için günde sadece 4 saat ayırarak, evinizde ve oturduğunuz yerden ayda 1500 liradan başlayan ve çalışmanıza göre artan gelir elde edilebiliyor. Ayırdığınız zaman ve çalışan sayısının artışı, müşteri hizmetleri temsilciliği gibi işlerle, kazanabileceğiniz rakamda artıyor.