Evde iş olanağı sunan firma sayısı, her geçen gün artıyor. Salgın öncesi dönemde de, gerek çalışanlar için çalışacakları bir ortamın hazırlanması, sigortalı çalışan sayısının artışı, yol ve yemek ücretleri gibi ilave ücretlerden tasarruf sağlayan, dışarıya iş verme modeli yaygınlaşmaya başlamıştı. Salgın döneminde yaşanan kısıtlamalar ve değişen gündelik yaşam, evden çalışma modelinin verimli bir model haline gelmesinde büyük katkı sağladı. Türkiye genelinde evde iş olanakları her geçen gün artarak devam ediyor. İŞKUR evde çalışma sistemiyle istihdam sağlanması konusundaki potansiyeli hızlı fark eden ve bu potansiyeli istihdam amaçlı organize etmeye çalışan bir yaklaşıma sahip.

PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek! PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek!

Genellikle paketleme ve üretimin son aşamasını oluşturan bu tür işler için, İŞKUR hem çalışma ihtiyacı içerisinde olanlar, hem de evden çalışacak güvenilir personel arayan firmalar arasında önemli bir köprü işlevi görüyor.

Evden Paketleme İşleri

Evde paketleme konusunda istihdam oluşturan iş sayısı bir hayli fazla. Sabun paketleme, mandal paketleme, aksesuar hazırlama, kozmetik ürün paketlenmesi ve benzeri olmak üzere, çok geniş bir alanda işler bulunuyor. Bu tür işleri İŞKUR personel arayanlar bölümünde ilan eden işverenler, İŞKUR aracılığıyla daha güvenilir personellere daha süratli ulaşıyor. Evde çalışma olanağı sağlayan şirketlere ulaşılmasının iki yolu bulunuyor. Bunlardan ilki İŞKUR sitesinde bulunan iş ilanlarının takip edilmesi ve doğrudan şirketlerle iletişime geçilmesi. Ancak daha güvenilir ve süratli yol, İŞKUR işsiz kaydının oluşturulması ve evde iş olanaklarından faydalanmak istediğiniz bilgisinin İŞKUR’ a ulaştırılması. Kayıt sırasında gerekli iletişim bilgileriniz ve yetenekleriniz hakkında alınan bilgiler, size atanan bir özel personel tarafından istihdamının sağlanması için takip edilen biri olmanızı sağlıyor.

Evden Çalışarak Ne Kadar Kazanılır?

Evde iş olanaklarının İŞKUR’ a ulaşmasının ardından, daha önceden kaydı alınmış ve evde iş olanaklarından faydalanmak isteyen kişilere, işle ilgili bilgiler ve başvuru süreci SMS ve e-posta kanallarıyla ulaştırılıyor. Dolayısıyla herhangi bir evde iş olanağını kaçırmadan hemen bağlantı kurma ve işe başlama şansı elde ediyorsunuz. Evde iş fırsatları, ayırdığınız zamana bağlı olarak kazanç elde edebileceğiniz fırsatlardır. Günde sadece 4 saatinizi ayırarak basit bir paketleme işinden en az 3.000 TL gelir elde edebilirsiniz. Daha fazla süre ayırmanız daha yüksek kazançlar elde edebilmeniz için gerekli olan tek şey.