Koku, insan psikolojisi için oldukça etkili unsurlardan birisi. Gerçekten de güzel ve hoş bir koku, daha enerjik, daha mutlu ve daha huzurlu olmamızı sağlayan en önemli unsurlardan birisi. Peki ya evimizin daha güzel kokması için neler yapabiliriz? İşte sizler için evinizin mis gibi kokmasını sağlayan bazı pratik yöntemler!

Uçucu Yağlardan Yararlanın!

Evinizin güzel bir kokuya sahip olabilmesi için yapabileceğiniz işlemlerden birisi aynı zamanda oldukça pratik bir yöntem. Bunun için hava difüzörüne sevdiğiniz herhangi bir uçucu yağı katarak evinizin mis gibi kokmasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra yine uçucu yağlardan yararlanarak kendi oda spreyinizi kendiniz yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan şeylerse yalnızca bir miktar su, alkol ve kokusunu sevdiğiniz bir uçucu yağ. Bir de boş bir sprey şişesi tabii ki. Tüm bu malzemeleri temin ettikten sonra sprey şişenizin içine tüm bu malzemeleri karıştırarak evinizde doğrudan kullanabilirsiniz.

Temizlik Önemli!

Evinizin dilediğiniz gibi kokması için dikkat etmeniz gereken bir husus da temizlik. Elbette bir ev temizlenmediği sürece ondan mis gibi kokması da beklenemez. Fakat temizlik yaparken ekstra kullanabileceğiniz bazı yöntemlerden de bahsetmemiz gerekiyor. temizlik yaparken antiseptik ve antibakteriyel özelliğe sahip biberiye yağını yaklaşık olarak 5-10 damla kadar temizlik suyunuza ekleyebilir ve evinizin mis gibi kokmasını sağlayabilirsiniz. Eğer daha etkili bir koku istiyorsanız birkaç damla da limon ya da portakal yağı ilave edebilirsiniz. Bunun yanı sıra 5-10 damla çam ağacı yağını beyaz sirke ve 2 litre suyla karıştırarak yüzeylerin temizliğinde kullanabilirsiniz.

Halılarda Karbonat Ferahlığı!

Yine evinizin ferah ve temiz bir şekilde kokmasını sağlayabilmek için başka bir pratik çözüm de halılarınıza karbonat serpmekten geçiyor. bu yöntem için halınıza bir miktar karbonat serpiştirin ve 15 dakika kadar bekledikten sonra elektrik süpürgesi ile süpürün.

ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı! ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı!

Limon Kabuklarını Pişirin!

Limon kokusu birçok temizlik maddesinin içeriğinde kullanılan kokulardan bir tanesidir. Birçok kişinin sevdiği bir koku olan limon kokusunu evinize yaymak içinse oldukça pratik bir yöntem deneyebilirsiniz. Bunun için suyu sıkılmış limonların kabuklarını küçük bir tencereye koyduktan sonra üzerine su ekleyip kısık ateşte kaynatabilirsiniz.