Birbirini seven her çift, bu güzel ilişkiyi evlilik ile ödüllendirmek ister. Günümüzde her şeyi etkileyen hızlı fiyat artışları, kendi çeyizini hazırlamak ve evlenmek isteyen gençleri de etkilemiş durumda. Nişanı, kınası, düğünü, ev dizmesi derken bu durum biraz zorlaşabiliyor ve evlenmek isteyen gençler, kendilerine sunulacak güzel bir fırsat arıyorlar. Çiftler bu fırsat arayışlarını sürdürürken müjdeli haber nihayet SGK’den geldi ve evlenmek isteyen herkes derin bir nefes alabildi. Artık maddi açıdan devletten alacağınız yardım ile siz de mutluluğunuzu evlilikle taçlandırabilir ve kendi yuvanızı kurabilirsiniz. İşte devletin sunduğu o büyük fırsat!

1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

Bu Şartlara Uyum Gösteren Herkes Bu Fırsattan Yararlanabiliyor!

EVLİLİK-1

Devlet, anne – babasını kaybetmiş olan vatandaşlara yetim aylığı bağlıyor. Bu aylık hem erkek çocuklarına hem de kız çocuklarına veriliyor. Erkek çocuklarında bu yetim aylığı belirli bir yaşa gelindiğinde kesilirken, kız çocuklarında bu aylık sadece evlenmeleri durumunda kesiliyor yani belirli bir yaş sınırı yok. Evlenmek isteyen kadın vatandaşlar, SGK’nin ilgili kurumlarına başvurduklarında aldıkları ölüm aylığının 24 aylık toplam miktarını toplu bir şekilde alabiliyorlar. Bu duruma çeyiz parası deniliyor. Çeyiz parası sadece, anne – babasını kaybetmiş olan ve ölüm aylığı alan kadın vatandaşlara veriliyor. Eğer siz de bu şartı yerine getiriyorsanız SGK’ye yapacağınız başvuru ile evlilik yolunda size derin bir nefes aldıracak bu imkandan yararlanabilirsiniz.

evlilik

Çeyiz parasını almak için en önemli unsurlardan birisi SGK’ye başvuru yapmış olmak. Evlendiği halde devlet kurumuna başvuru yapmamış olan herhangi bir vatandaş, evlenmesi durumunda aldığı yetim aylığı kesilmesine rağmen herhangi bir evlilik yardımı alamıyor.

Çeyiz parası, yetim kadın vatandaşların sadece bir kez yararlanabilecekleri bir fırsat. İlk evliliğinde çeyiz parası imkanından yararlanan vatandaşlar, bu evliliğin bozulması ve ikinci bir evlilik yapılması durumda devletten herhangi bir yardım göremiyorlar.

atm para

Eğer siz de evlilik yolunda sağlam adımlar atmak ve devletin sunduğu bu büyük fırsattan yararlanmak isterseniz hemen şimdi size en yakın SGK Müdürlüğü’ne başvurunuzu yapabilir ve çeyiz parası hakkında ayrıntılı bilgi alabilmek için SGK’nin resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.