Yaz aylarının gelmesiyle birlikte, düğün ve nişan gibi organizasyonlarının da sezonu açılmış oldu. Salgın döneminde ertelenen bu tür organizasyonların, bu yıl yaz aylarında bu tür işletmelerin çok yoğun hizmet sermek zorunda kalmasına neden oluyor. Aynı zamanda yaşanan ekonomik sıkıntılar sırasında, evliliğin teşvik edilmesine yönelik olarak, işletmelerden de çeşitli teşvikler yapılıyor.

Kırşehir’ de düğün salonu işletmeciliği yapan Yavuz Kılıç, düğün masraflarına katkı oluşturmak amacıyla, tüm masrafların 2021 yılına endekslendiğini açıkladı. Ayrıca Yavuz Kılıç, işletme tarafından düğün yapan her çifte altın hediye edeceklerini ilan etti. Salonlarında düğününü yapan her çifte, gram altın hediye edeceklerini söyleyen Yavuz Çetin, salgın sonrasında yaşanan ekonomik buhran sırasında herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini söyledi.

Düğün Yapan Her Çifte Gram Altın

Düğün Salonu işletmecisi Yavuz Çetin; “Yaşanan ekonomik buhran nasıl dünyayı etkisi altına almışsa Türkiye’yi de etkiledi. Ahi Esnafı olarak genç çiftlere kendimizce bir katkıda bulunmak istedik. Fiyatlarımızı 2021 yılına sabitledik. Evlenecek çiftler, mobilya, gelinlik, damatlık derken ciddi zorluklar yaşıyor. Bende kendi kararımca destek vermeye çalışıyorum.” Dedi.

Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı! Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı!

Pandemi nedeniyle yaşanan sıkıntılı süreçte, kısıtlamalar nedeniyle, özellikle düğün, nişan gibi organizasyonlar askıya alınmıştı. Evlilik ve nişanların da ertelendiği bu kötü süreç sonrasında, dünya genelinde ekonomik bir dalgalanma yaşanıyor. Ülkemizin de bu kötü ekonomik koşullardan yoğun şekilde etkilendiği 2022 yılı, aynı zamanda düğün ve nişanların ertelenerek önümüzdeki günlerde yapılmasına da sebep oldu.

Düğün Salonlarında Boş Yer Bulmak Hayli Zor

Salgın sırasında ertelenene bütün düğün ve nişan gibi organizasyonlar için, ilk fırsat içerisinde bulunduğumuz günlere isabet ediyor. Bu yaz hemen tüm düğün salonlarının her günü dolu durumda. Düğün ve nişan gibi organizasyonları gerçekleştirebilmek için zaten uzun süredir bekleyen çiftler, şimdide yoğunluk nedeniyle tarihleri ileri alıyorlar.

Düğün salonu işletmecilerinin bu yoğunluğa yanıt vermek için ilave çabalar gösteriyorlar. Bu esnada Kırşehir’de düğün salonu işletmeciliği yapan Yavuz Çetin tarafından yapılan açıklamalar, sektörde büyük dikkat çekti. Diğer işletmecilere de örnek olacağı düşünülen bu jest, sıra bekleyen çiftler tarafından da takdirle karşılandı.