Sosyal Medyada Gündem Olan ve "Bilecikli Targeryan" Olarak Anılan Melek Mızrak Subaşı: "Cumhuriyet Kadınlarının..." Sosyal Medyada Gündem Olan ve "Bilecikli Targeryan" Olarak Anılan Melek Mızrak Subaşı: "Cumhuriyet Kadınlarının..."

Güzel bir makyajın tamamlayıcısı ve hatta olmazsa olmazı eyeliner, güzel olduğu kadar uygulaması da bir o kadar zor olan makyaj uygulamalarından birisi. Hem iyi bir el becerisi hem de oldukça titizlik gerektiren eyeliner çekme konusunda eğer sizin de püf noktalarına ihtiyacınız varsa, bu yazımız tam size göre!

Jel Eyeliner Kullanma Yöntemi

Genellikle mat bir yapıya sahip olan jel eyeliner, diğer eyeliner çeşitlerine göre daha kalın yapılıdır ve bu şekilde de daha kolay kayar. Diğer eyeliner çeşitlerine göre daha kolay bir kullanıma sahip olan jel eyeliner aynı zamanda da daha uzun ömürlü bir kullanıma sahiptir. Bu eyeliner çeşidini kolayca sürebilmek içinse fırça yerine küçük, düz kenarlı bir makyaj fırçası kullanabilirsiniz. Bu sayede kirpik çizgisine yakın şekilde uygulamanız daha kolay olur. Jel eyeliner kullanırken öncelikle üst kirpik çizginiz boyunca, içten dışa eyeliner’ınızı çekin ve kirpiklerin bittiği yerden çok hafif bir şekilde yukarıya doğru bir çentik atarak kirpik çizgisinin ortasından çentiğin ucuna kadar yeniden uygulayın. En son aşama olarak da ortaya çıkan üçgen şeklindeki boşluğu doldurun.

Kalemle Eyeliner Kullanma Yöntemi

Eğer hem kolay hem de doğal bir görünüm istiyorsanız bunun için kalem eyeliner ilk tercihiniz olabilir. Kalem eyeliner uygularken, parmaklarınızı üst kirpik çizginizin dış kenarına yerleştirerek göz kapağınızı iyice gerin ve dışarıya doğru çekin. Ardından göz kapağınızın iç köşesini kısa kısa vuruşlarla çizerken dışa doğru hareket edin. Bu arada eyeliner’ınızı yalnızca üst göz kapağınızdaki kirpiklerin arasındaki boşluklara uygulayın.

Likit Eyeliner Kullanma Yöntemi

Sıra geldi belki de eyeliner kullanımları arasında en zor görünen eyeliner çeşidi olan likit eyeliner'a. Likit eyeliner’ı uygulamak için öncelikle uygulama öncesinde eyeliner’ın karışmasını sağlamak için şişeyi sallayın. Uygulamaya başlarken ise fırçayı kirpiklerinize olabildiğince yakın olacak şekilde üst kirpik çizgisine yerleştirin ve sürmeye başlayın. Bu esnada kirpik çizginizin dış kenarına doğru hareket edin. Dış köşe bittikten sonra ise üst kirpik çizginizin iç kenarını hizalayarak bu çizgiyi ilk çizgi ile güzelce birleştirin.