Nusret, Maçka'daki Park Hyatt Oteli İçin Tanıtım Videosu Yayınladı, Gözlükle Duşa Girdi! Nusret, Maçka'daki Park Hyatt Oteli İçin Tanıtım Videosu Yayınladı, Gözlükle Duşa Girdi!

Sahnelerin ve Türk Sanat Müziği'nin dev isimlerinden birisi olan Bülent Ersoy, hem sanatıyla hem de kişiliğiyle her daim konuşulan önemli isimlerden birisi. Magazin dünyasında da yaptıkları ve söyledikleri ile sık sık gündeme gelen Bülent Ersoy, son olarak cami müezzinini eve çağırarak ders vermesi iddiası ile konuşuluyor. İşte Diva'nın son bombası olan ezan dersine dair detaylar!

Her Daim Gündemde

Türk Sanat Müziği'nin divası lakabıyla tanınan Bülent Ersoy, tanındığı ilk günden bu yana sansasyonel bir kişilik olmaya devam ediyor. Kimi zaman yaptıklarıyla kimi zaman da söyledikleriyle sürekli olay olan Bülent Ersoy'un bu yönünü bilmeyen yoktur. Magazin dünyasının da yakından takip ettiği isimler arasında yer alan Ersoy, geçtiğimiz günlerde de başarılı sanatçı Ajda Pekkan için söyledikleriyle gündeme gelmişti. Ünlü pop sanatçısı Ajda Pekkan'ın sahne kostümü için "İki tane ibici çorabı babam da giyse taş gibi" olur diyerek gündeme gelen Ersoy, bu sözleriyle epey konuşulmuştu. İki sanatçı arasında daha önceden de bir gerginlik yaşanmış ve Ajda Pekkan bir etkinlikte kendisine selam vermemişti. Bülent Ersoy ise bunun  üzerine "Kime bu nağmeler, Allah ıslah etsin. böyle ucube, hödük..." diyerek bu sözlerinden dolayı para cezasına çarptırılmıştı.

Sıra Müezzinde

Her zaman olaylara karışmaktan geri duramayan ve bir şekilde kendini müdahale etmek zorunda hisseden Bülent Ersoy'un radarına şimdi de cami müezzini takıldı. Yapılan iddialara göre Bülent Ersoy, İstanbul Caddebostan'da oturmuş olduğu evinin hemen yanında bulunan caminin ezanının makamının yanlış olduğunu düşünerek bu konuya müdahale etti. Bunun için öncelikle camdan çıkarak müezzinle birlikte ezan okuyarak müezzine eşlik etti. Ancak Diva bu yöntemin işe yaramadığını anlayınca durumu çözmek için başka bir yol düşünerek müezzini eve çağırdı.  Apartmanın kapıcısından caminin müezzinini eve çağırmasını isteyen Bülent Ersoy, müezzinin eve gelmesi ile birlikte kendisine ezanın asıl makamını ve nasıl okunacağını öğretti. Yapılan iddialara göre bu yaşananlarla birlikte yeniden ezanı dinleyen usta isim Bülent Ersoy, yakınlarına "İşte şimdi daha güzel oldu" şeklinde bir açıklamada bulundu.