Ekranların sevilen isimlerinden birisi olan Ezgi Mola, bugünlerde annesinin sağlık problemleri ile uğraşıyor. Başarılı sanatçının annesi Jale Erkan, geçirmiş olduğu yüz felcinin ardından  bir göz kaldırma ameliyatı olmaya karar vermiş ve geçirdiği operasyon sonrasında ise beklediği sonucu alamamıştı. Bunun üzerine durumu yargıya taşıyan Jale Erkan'ın açmış olduğu tazminat davası ise sonuçlandı. İşte Ezgi Mola'nın annesi Jale Erkan'ın başarısız operasyon için açmış olduğu davanın sonucu ve detaylar!

Herkesin Dört Gözle Beklediği Kara Kış Kapıda! Türkiye 'İzlanda Soğukları'nın Etkisi Altına Giriyor Herkesin Dört Gözle Beklediği Kara Kış Kapıda! Türkiye 'İzlanda Soğukları'nın Etkisi Altına Giriyor

Operasyon Başarısız Oldu

En son reyting rekorları kıran Masumlar Apartmanı dizisinde oynayan Ezgi Mola, bugünlerde annesinin sağlık problemi üzerine yaşadığı hukuksal sorunlarla ilgileniyor. Güzel oyuncunun annesi Jale Erkan, daha önceden geçirdiği yüz felcinin ardından bir göz kaldırma ameliyatı olmaya karar vermiş ancak geçirdiği operasyon hiç de istediği gibi sonuç vermemişti. Beklediği sonucu alamayan Jale Erkan, bunun üzerine operasyonu yapan doktor hakkında tazminat davası açmıştı. Davanın sonucu ise belli oldu. Fakat sonuç hiç de Jale Erkan ve Ezgi Mola'nın beklediği gibi gerçekleşmedi.

Davayı Kazanamadı

Geçirmiş olduğu yüz felcinin üzerine göz kaldırma ameliyatı olmaya karar veren Jale Erkan'ın ameliyatı başarısız olunca, Erkan doktoru Prof. Dr. Tamer Koldaş hakkında 160 bin TL'lik tazminat davası açmaya karar verdi. Operasyon sonrasında Jale Erkan, yemek yiyemediğini ve dudağını ısırmaya başladığını söyleyerek doktorundan şikayetçi oldu. Ancak açmış olduğu tazminat davasının ardından Adli Tıp Kurumu'ndan beklenen haber gelmedi. Hatta gelen bilgilere göre ameliyat kusursuz geçmiş ve mağdur Jale Erkan geçirdiği ameliyatın ardından farklı bir doktora gitmiş. Bu nedenle tedaviyi aksatan Erkan'ın ameliyat sonrası başka bir doktora gitmesi kendisini suçlu duruma düşürmüş. Yine magazinde yer alan bilgilere göre Ezgi Mola'nın annesi Jale Erkan, yemek yerken sorun dudağını ısırma ve ağzındaki yiyecekleri dökme gibi sorunlar yaşıyor.

Ancak, Jale Erkan'ın bu gerekçelerle doktor Tamer Koldaş hakkında açmış olduğu dava ise yine Jale Erkan'ın lehine gelişmedi. İstanbul tüketici Mahkemesi tarafından gerçekleştirilen davada Jale Erkan, Adli Tıp Kurumu'nun heyet muayenesinden geçti ve neticede hazırlanan raporda ise tüm işlemlerin doğru olduğu anlaşıldı.