Gazeteci Fatih Altaylı' yı tanımayan yoktur. Yılların gazetecisi ve program sunucusu Fatih Altaylı, bir süredir Haber Türk'te yayınlanan Teke Tek programı ile izlenmeye devam ediyor. Pazartesi ve Çarşamba günleri yayınlanan programda Altaylı'nın konukları ise Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Başkanı Avukat Ahmet Kemal Şenpolat ile Güvenli Sokaklar Derneği Başkanı Murat Pınar'dı. Program esnasında sokak hayvanlarına ilişkin bir konuşmanın ortasında ise Fatih Altaylı HAYTAP Başkanı Şenpolat'ı önce azarladı sonra da "Sizin yüzünüzden hayvanseverlikten soğuyacağım" dedi. İşte Altaylı'nın beklenmedik çıkışı ve haberin detayları!

Konu Sokak Hayvanları

Her Pazartesi ve Çarşamba günü Haber Türk'te izleyicilerin karşısına gelen Teke Tek programının sunucusu hepimizin yakından tanıdığı gazeteci Fatih Altaylı. Bugüne kadar birçok röportaj ve programı ile tanıdığımız Altaylı'nın son konukları ise sokak hayvanlarına ilişkin faaliyet yürüten iki derneğin başkalarıydı. Sokak hayvanlarına ilişkin yapılan programa katılan konuklardan birisi HAYTAP Başkanı Ahmet Kemal Şenpolat diğeri ise Güvenli Sokaklar Derneği Başkanı Murat Pınar'dı. Her iki konuk da alanlarına ilişkin önemli açıklamalarda ve katkılarda bulundu. Ancak bir süre sonra Fatih Altaylı, programda konuşan Şenpolat'ın sözlerini önce kesmeye çalıştı. Ardından Fatih Altaylı uyarılarını dinlenmeyen Şenpolat'ı adeta azarladı.

Evde Yumuşatıcı Kullananlar Dikkat! Bunu Duyunca Bir Daha Eve Sokmayacaksınız... Evde Yumuşatıcı Kullananlar Dikkat! Bunu Duyunca Bir Daha Eve Sokmayacaksınız...

'Biz Eşek Başı mıyız?'

Teke Tek programının konukları özellikle İstanbul'daki ve büyük kentlerdeki sokak hayvanlarının durumlarına ilişkin konuyu ele alırken programda bir anda bir gerginlik ortaya çıkmaya başladı. HAYTAP Başkanı Avukat Ahmet Kemal Şenpolat, kısırlaştırılan hayvanların hinterlandına ve belli bölgelerde daha yoğunluklu olduğunu hatırlatarak bazı belediyelere yönelik eleştirilerde bulundu. Bu esnada Fatih Altaylı Ahmet Kemal Şenpolat'ın sözünü kesmeye çalışsa da Şenpolat sözlerine ara vermeden konuşmaya devam etti. Bunun ardından Altaylı, konuğu Şenpolat'a, 'Burası size özel bir program değil' diyerek uyarıda bulundu. Hatta sözlerine devam eden Altaylı, 'Beni delirtmeyin lütfen geldiniz car car car konuşuyorsunuz. Bir konuk daha var. Burada bir iş yapmaya çalışıyoruz. Hayvanseverlikten sizin yüzünüzden soğuyacağım. Bağıra bağıra konuşamazsınız burada. Biz eşek başı mıyız? ifadelerini kullandı. Altaylı’nın sözleri karşısında şaşıran Şenpolat, programın akışında gitmesi için özür dileyerek konuşmasına son verdi.